Makroekonomikos ir rinkos tyrimų instituto (IMK) duomenimis, šiuo metu Vokietijos ekonomikos nuosmukio tikimybė yra 59,4 proc., palyginti su 43 proc. prieš mėnesį. Tai yra didžiausias skaičius nuo 2012–2013 metų žiemos.
IMK analitikai pažymėjo, kad egzistuoja „didelė recesijos grėsmė“, praneša „Deutsche Welle“.
Recesijos prielaidas kuria susitraukusios pramonės ganybos apimtys ir užsakymų skaičiaus gamybos sektoriuje kritimas, sumažėjęs laisvų darbo vietų skaičius darbo rinkoje ir „apniukusios ekonomikos nuotaikos“, pirmiausia dėl išorinių ekonominių rizikų, susijusių su „kietojo“ „Brexit“ grėsme ir prekybos konfliktais.
IMK ekspertai taip pat atkreipė dėmesį į keletą neigiamų veiksnių automobilių pramonėje ir kai kuriose kitose pramonės šakose.
Tuo tarpu Miuncheno ekonominių tyrimų institutas (IFO) prognozuoja, kad trečiąjį ketvirtį Vokietijos bendrasis vidaus produktas (BVP) susitrauks 0,1 procento. Atsižvelgiant į tai, kad balandžio–birželio mėnesį buvo fiksuotas panašus mažėjimas, tai reikš techninę recesiją.
Ekspertai pablogino visų 2019 metų ekonomikos augimo prognozes nuo 0,6 proc. iki 0,5 procento.
„Pramonės silpnumas plinta kaip naftos dėmė į kitus pramonės sektorius“, – pareiškė IFO ekspertas Timo Wollmershäuseris. Jis pažymėjo, kad ekonomikos silpnumas jau daro įtaką darbo rinkai.
Rugpjūtis buvo ketvirtas mėnuo iš eilės, kai Vokietijoje nemažėjo bedarbių skaičius. Šis rodiklis beveik nuolat mažėjo per pastaruosius šešerius metus iki šių metų gegužės, kai ėmė augti.
Kylio pasaulio ekonomikos institutas (IfW) taip pat prognozuoja nuosmukį Vokietijoje trečiąjį ketvirtį ir teigia, kad BVP sumažės 0,3 procento.
Federalinė statistikos agentūra preliminarius duomenis apie BVP pokyčius trečiąjį ketvirtį paskelbs lapkričio 14 dieną, o galutinius duomenis – lapkričio 22 dieną.