Manheime įsikūrusio Europos ekonominių tyrimų centro (ZEW) surengtoje Vokietijos ekonomistų apklausoje 79 proc. respondentų teigė, jog sankcijos Rusijai lems infliacijos šioje šalyje šuolį, o 74 proc. apklaustųjų pranašavo „nuosaikų“ jos bendrojo vidaus produkto kritimą.
Sekmadienį, kovo 20-ąją, paskelbti apklausų rezultatai rodo, jog 62 proc. respondentų mano, kad politinis spaudimas Vakarų bendrovėms nutraukti verslą Rusijoje neigiamai atsilieps ir Vokietijos ekonomikai. Kita vertus, daug mažiau ekspertų – 35 proc. – tikisi neigiamų padarinių Vokietijai dėl Rusijos komercinių bankų atjungimo nuo tarptautinės mokėjimų sistemos SWIFT bei sankcijų Rusijos centriniam bankui.
„Dėl Vakarų įvestų apribojimų buvo užblokuota didelė dalis Rusijos tarptautinių valiutos atsargų. 91 proc. respondentų įsitikinę, kad tai turės neigiamą poveikį Rusijos ekonomikai, o 40 proc. įsitikinę, kad jis bus labai stiprus“, – sakė ZEW prezidentas Achimas Wambachas.
88 proc. apklausos dalyvių išreiškė nuomonę, kad daugelio Rusijos finansų įstaigų atsijungimas nuo SWIFT turėtų neigiamų pasekmių šiai valstybei, tuo pat apie jas dėl Rusijos oligarchų turto įšaldymo kalbėjo tik 43 proc. apklaustųjų.