Remiantis pagal sezoniškumą pakoreguotais federalinės statistikos agentūros „Destatis“ duomenimis, šalis eksportavo prekių už 131,3 mlrd. eurų (131,4 mlrd. JAV dolerių) – 2,1 proc. mažiau nei birželį.
Kartu rodiklis buvo 14,3 proc. didesnis nei 2021 metų liepą, o Vokietijos prekybos balansas išliko teigiamas ir siekė 5,4 mlrd. eurų.
Verslo atstovai vis pesimistiškiau vertina nuo eksporto smarkiai priklausomos šalies ekonomikos perspektyvas, nes infliacija auga, o Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmės meta ilgą šešėlį.
Vokietijos institutas „Ifo“ neseniai perspėjo, kad šalis gali būti „ant nuosmukio slenksčio“.
„Įtampa pasaulinėse tiekimo grandinėse, geopolitinė rizika ir augančios gamybos sąnaudos yra akivaizdūs šios naujos blogėjančių prekybos duomenų tendencijos varikliai“, – pažymėjo banko ING ekonomistas Carstenas Brzeski.
Vokietijos eksportas į Rusiją, kuriai nuo įsiveržimo į Ukrainą taikomos sankcijos, liepos mėnesį sumažėjo 15,1 proc. iki 1 mlrd. eurų ir buvo 55,1 proc. mažesnis nei tą patį mėnesį prieš metus.
Eksportas į Jungtines Valstijas – didžiausią Vokietijos eksportuotojų rinką – sumažėjo 13,7 proc. iki 12,3 mlrd. eurų, o siuntos į Kiniją ir Didžiąją Britaniją taip pat sumenko.
Remiantis oficialiais duomenimis, Vokietijos ekonomika nuo balandžio iki birželio stagnavo ir augo nulį procentų.