Federalinė statistikos agentūra „Destatis“ nurodė, kad, atsižvelgiant į sezoninius svyravimus, pramonės produkcijos apimtys sumenko 4 proc., palyginti su liepos mėnesiu.
„Factset“ apklaustas analitikas rugpjūčio mėnesį prognozavo vos 0,1 proc. susitraukimą.
„Gamintojai ir toliau praneša, kad gamybą riboja tarpinių produktų trūkumas“, – sakoma „Destatis“ pranešime.
Labiausiai nukentėjo Vokietijos ekonomikai itin svarbi automobilių pramonė, kurios gamybos apimtys sumažėjo 17,5 procento.
Kaip ir kitos automobilių gamintojos visame pasaulyje, Vokietijos gamintojos priverstos susidurti su kompiuterinių lustų trūkumu, kurį skatina pandemijos metu stebimas elektroninių prietaisų paklausos padidėjimas.
Lustai yra labai svarbūs įprastų ir elektrinių transporto priemonių komponentai, o tokios milžinės kaip „Volkswagen“, BMW ir „Daimler“ atsidūrė tarp tų, kurios buvo priverstos mažinti gamybą, kol sulauks naujų prekių.
O atsižvelgiant į kitų tokių medžiagų kaip mediena, plastikas ir plienas pasaulinį trūkumą, pasak analitikų, virš Vokietijos ekonomikos ima kauptis tamsūs debesys.
„Tiekimo grandinių kliūtys tapo didesne grėsme Vokietijos pramonei nei pandemija“, – pareiškė banko ING ekonomistas Carstenas Brzeskis.
„Nuviliantys rugpjūčio mėnesio pramonės gamybos rodikliai rodo, kad tradicinis Vokietijos ekonomikos augimo variklis ir vėl stabdys augimą trečiąjį ketvirtį“, – pridūrė jis.
Ekonomikos ekspertų grupė „IfW“ neseniai sumažino Vokietijos ekonomikos augimo prognozę 2021 metams nuo 3,9 proc. iki 2,6 procento.