Dar spalio mėnesį ekonomikos ministerija prognozavo 4,4 proc. ekonomikos augimą 2021 metais.
Visgi antroji koronaviruso banga, sustiprėjusi praėjusių metų pabaigoje, ir vangus vakcinos platinimas visoje Europos Sąjungoje sužlugdė viltis dėl greito atsigavimo šių metų pradžioje.
Atsigavimas tęsiasi, nors ir su mažesniu impulsu.
„Atsigavimas tęsiasi, nors ir su mažesniu impulsu“, – sakoma ekonomikos ministro Peterio Altmaierio pareiškime.
„Ryškėja nevienareikšmis vaizdas: nors pramonė ir toliau išlieka tvirta, paslaugų sektorius buvo smarkiai paveiktas“, – pažymėjo ministras.
Vokietijos bendrasis vidaus produktas (BVP) pernai susitraukė 5 proc., o tai yra didžiausias nuosmukis nuo 2009 metų finansų krizės.
Nuosmukis buvo ne toks didelis kaip kitose didelėse ES ekonomikose, daugiausia dėl atsparių Vokietijos gamintojų ir didžiulių kanclerės Angelos Merkel tradiciškai taupios vyriausybės paramos paketų.
Kaip ir didžiąją Europos dalį, Vokietijoje pastaraisiais mėnesiais smarkiai išaugo COVID-19 atvejų skaičius, o tai paskatino vyriausybę įvesti pakartotinius viešojo gyvenimo apribojimus.
Lapkričio mėnesį šalis uždarė restoranus, viešbučius, kultūros ir laisvalaikio įstaigas, o gruodžio mėnesį – mokyklas ir nebūtinų prekių parduotuves. Vėliau šios priemonės buvo pratęstos iki vasario vidurio.
Skirtingai nei per pirmąjį karantiną praėjusį pavasarį, gamykloms buvo leista dirbti, o pagrindinis Vokietijos eksporto sektorius iš esmės liko nepaveiktas.