„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VTEK šešiems mėnesiams sustabdė „Glimstedt“ partnerio Lino Sesicko lobistinę veiklą

Advokatų kontoros „Glimstedt“ partneris Linas Sesickas pusę metų negalės užsiimti lobistine veikla. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį šešiems mėnesiams paties L.Sesicko prašymu sustabdė jo lobistinę veiklą.
Linas Sesickas
Linas Sesickas / Nuotr. iš asmeninio archyvo

Etikos sargai pernai spalio pabaigoje nurodė L.Sesickui deklaruoti savo veiklą, atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams. Tuomet jam nurodyta per mėnesį patikslinti savo už 2014 ir 2015 metus pateiktas lobistinės veiklos ataskaitas ir nurodyti lobistinės veiklos užsakovus, gautas pajamas ir kitą informaciją.

VTEK teigimu, L.Sesickas aktyviai dalyvauja Seimo ir kitų valstybinių institucijų darbo grupėse, įvairių komitetų posėdžiuose, susitikimuose su Seimo nariais. Tokiais veiksmais lobistas esą siekia palankių sprendimų atstovaujamiems verslo interesams lošimų priežiūros bei vartojimo kreditų reguliavimo srityse, tačiau šios veiklos nenurodo savo lobistinės veiklos deklaracijose.

Tyrimo duomenimis, teisininkas 2014-2015 metais dalyvavo svarstant Azartinių lošimų įstatymo pataisas bei Vartojimo kredito įstatymo projektą.

Registruotu lobistu L.Sesickas tapo 2012 metų spalį.

Pagal galiojantį teisinį reglamentavimą, atnaujinti sustabdytą lobistinę veiklą VTEK gali gavusi rašytinį lobisto prašymą ją atnaujinti, kai prieš tai šio lobisto prašymu ji buvo sustabdyta.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų. Šiuo metu galiojantis įstatymas ją apibrėžia kaip fizinio ar juridinio asmens atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų keičiami, papildomi, pripažįstami netekusiais galios, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.

Pagal įstatymą, lobistais negali tapti valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai ar šias pareigas nustojusieji eiti mažiau nei prieš metus, už tyčinį nusikaltimą teisti asmenys, jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas, o taip pat – jaunesni nei 18 metų fiziniai asmenys. Teisės būti lobistais taip pat neturi juridiniai asmenys, jei tai yra valstybės ar savivaldybių institucijos.

Lobistinės veiklos užsakovais negali būti valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai, valstybės ir savivaldybių institucijos ar įstaigos, įmonės. Draudžiama lobistinę veiklą finansuoti iš valstybės ar savivaldybių biudžetų.

Lietuvoje šiuo metu įregistruota 40 lobistų. Lobistinę veiklą įstatymo nustatyta tvarka kontroliuoja VTEK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų