Kadenciją baigiantis ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius pranešė, kad subsidijas pirmiausia gaus labai mažos ir mažos įmonės, o vidutinės įmonės jas gautų kiek vėliau.
Į valstybės paramą galės pretenduoti mažos ir vidutinės įmonės, kurių apyvarta kovo-spalio mėnesiais, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, sumažėjo daugiau nei 30 proc. Apyvartos nuosmukį įrodytų Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateikta PVM deklaracija, o jei įmonė nėra PVM mokėtoja – paraiškoje deklaruoti duomenys.
Jei įmonės pernai kovą-spalį pajamų negavo, jos gaus paramą, jei bus įtrauktos į apribotų veiklų sąrašą. Ši sąlyga negalios, jei įmonė buvo sustabdžiusi veiklą.
„Naujai įsteigtoms įmonėms, kurios vykdė veiklą ir mokėjo gyventojų pajamų mokestį, tačiau tas mokestis nebuvo didelis ir tos įmonės, kurios sumokėjo iki 2000 eurų, jos turėtų gauti ne mažiau kaip 500 eurų subsidijos dydį“, – pasitarime komentavo R.Sinkevičius.
Šių subsidijų negautų daugiau nei 250 darbuotojų turinčios įmonės. Pasak kadenciją baigiančio finansų ministro Viliaus Šapokos, joms buvo įkurtas Verslo paramos fondas.
Be to, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paramos siūlo neteikti žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros smulkioms ir vidutinėms įmonėms.
„Su Finansų ministerija buvo aptarta ir preliminariai su ministru sutarta, kad visa subsidijos suma būtų apie 150 mln. eurų. Tikslią sumą šiandien paskaičiuoti yra pakankamai sudėtinga“, – kalbėjo R.Sinkevičius.
Planuojama, kad pagal naujas priemones subsidijos verslui bus pradėtos mokėti kitų metų pradžioje.
Pavasarį pagal panašią schemą subsidijos buvo mokamos tik itin mažoms įmonėms – jos siekė 50 proc. pernai sumokėto GPM.