Tai numatyta Finansų ministerijos parengtame fintech industrijos Lietuvoje skatinimo plane. Šį planą ir ataskaitą už 2020 metus trečiadienį svarstys Vyriausybė.
Ministerijos nuomone, viena iš svarbesnių užduočių 2021 metais būtų diegti įmonėms palankią aplinką – naujus alternatyvius kliento tapatybės nustatymo būdus, tobulinti skolinimo platformų ir tarpusavio draudimo teisinio reglamentavimą ir kita.
Be kita ko, ministerija siūlo didinti fintech žinomumą ir naudojimą renginiais, konferencijomis, taip pat skatinti šių įmonių paslaugų ir prekių eksportą. Norima, kad šiemet į Lietuvą dalį veiklos perkeltų bent dvi reikšmingos fintech įmonės.
Šių metų vasarį skelbta, kad fintech įmonių skaičius Lietuvoje pernai augo kiek nuosaikiau nei pastaraisiais metais ir pasiekė 230. Tačiau Užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ tvirtina, kad 2020-ieji Lietuvos fintech sektoriui buvo itin sėkmingi.
Agentūros duomenimis, 2019-aisiais šalyje veikė 210, 2018-aisiais – 170 tokių įmonių, o 2020-aisiais veiklą pradėjo 40 naujų kompanijų, beveik pusė jų – tarptautinės, likusios – nauji startuoliai, kuriuos įkūrė vietos arba užsienio verslininkai.
Lietuvos fintech įmonėse dirbančių darbuotojų skaičius pernai išaugo nuo 3,4 tūkst. iki 4 tūkst. (2018 metais – 2,6 tūkst.). Vidutiniškai viena įmonė pernai samdė 17 darbuotojų.
Valstybės institucijos nuo 2016 metų aktyviai skatina fintech įmones kurtis Lietuvoje, siekiant paskatinti konkurenciją finansų sektoriuje, kur dominuoja keli skandinaviški bankai.