Premjerė Ingrida Šimonytė jau antradienį teigė, kad dėl 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo verslui Vyriausybė savo pozicijos nekeis ir toliau siūlys ją taikyti tik iki kitų metų liepos, o ne neterminuotai.
Tačiau I.Šimonytė pasiūlė lengvatinį 9 proc. PVM neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigų bei renginių lankymui, elektroninėms knygoms, elektroniniams neperiodiniams informaciniams leidiniams.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė prieš biudžeto pirmąjį svarstymą Seime sakė besitikinti, kad jo priėmimas bus sklandus, tačiau ją stebina tai, kad kritikuodami didelį biudžeto deficitą Seimo nariai prašo apie pusantro milijardo eurų papildomų išlaidų arba siūlo įvairių lengvatų.
Dabar 2023 metų valstybės biudžeto projektas numato, kad valstybės biudžeto pajamos kitąmet augs 3,4 proc. ir kartu su Europos Sąjungos lėšomis sieks 15,62 mlrd. eurų, o išlaidos – 6,1 proc. iki 18,61 mlrd. eurų. Prognozuojamas biudžeto deficitas sieks 4,9 proc., valstybės skola išaugs iki 43 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Energijos kainų augimo poveikio gyventojams ir verslui švelninimui numatyta 1,93 mlrd. eurų, iš jų gyventojams – 812 mln. eurų, verslui – 446 mln. eurų (šių metų ketvirtąjį ir kitų metų pirmąjį ketvirčius).
Biudžeto projektas šiemet teikiamas anksčiau nei įprastai, jį priimti taip pat planuojama anksčiau – lapkričio 22 dieną, o ne gruodžio viduryje.
15min pristato unikalų interaktyvų įrankį „Biudžetas: sprendžiu aš“ ir kviečia jus pačius nuspręsti, kur didinti išlaidas ar pajamas bei suformuoti savo valstybės biudžeto projektą.