Vyriausybė turėtų spręsti dėl subsidijų už prastovas

Svarstydama pakoreguotą 2021 metų valstybės biudžeto projektą, Vyriausybė trečiadienį turėtų spręsti ir dėl subsidijų už darbuotojų prastovas, įskaitant savarankiškai dirbančius, mokėjimo. Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė teigia, jog priemonė turi būti palankesnė darbuotojams ir lengviau administruojama darbdaviams.
Monika Navickienė
Monika Navickienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pagrindinė priemonė, kurią ministerija dabar tobulina, tai prastovų priemonė, kad ji būtų palankesnė darbuotojams, darbo vietų išsaugojimui ir lygiai taip pat paprasčiau administruojama darbdaviams“, – Trišalės tarybos posėdyje antradienį sakė ministrė.

Daugiau detalių ji neįvardijo ir sakė, kad nauja tvarka bus pristatyta trečiadienį.

M.Navickienė sekmadienį BNS teigė, kad namuose su mažais vaikais pasiliekantys tėvai galės gauti nedarbingumo išmokas, kaip ir pirmojo karantino metu.

Praėjusios kadencijos Vyriausybė buvo numačiusi, kad darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė, kaip ir pavasarį, mokėtų 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“) – tokia išmoka būtų mokama, jeigu darbdavys ir pats mokėtų 30 proc. algos, kitu atveju šis santykis būtų 90 proc. ir 10 proc., o maksimali subsidija siektų tik vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“).

Pavasarį pusę darbo vietų darbdaviai turėjo išlaikyti bent tris mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos. Subsidijų negautų darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu.

Veiklą sustabdžiusiems ar apribojusiems savarankiškai dirbantiems žmonėms buvo mokama 257 eurų subsidija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai