Kartu su biudžeto projektu Vyriausybė pristatė ir sąrašą projektų, kuriems siūloma neskirti finansavimo. Į sąrašą pateko ir garsūs kultūros projektai, ir muitinės postai.
Prie Druskininkų kultūros centro daugiau neprisidės
Vyriausybė daugiau neketina prisidėti prie Druskininkuose naujai kylančio Kultūros centro, kurio vertė – 29 milijonai eurų. Šiam projektui Vyriausybė nesiūlo skirti lėšų Investicijų programoje. Tiesa, Kultūros centro nebuvo ir praėjusių metų Investicijų programoje, tačiau dalį lėšų statybai pernai atseikėjo Kultūros ministerija.
Savivaldybė tam buvo numačiusi skirti 7,8 mln. eurų, tačiau didžiausio indėlio tikėtasi iš Valstybės investicijų programos – beveik 19 mln. eurų. Tačiau projektas taip ir nepateko į programą.
Nepadėjo ir tai, kad Kultūros centro kapsulės įkasimo ceremonijoje pernai dalyvavo ir premjeras Saulius Skvernelis bei kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Aiškinamajame Vyriausybės rašte teigiama, kad Kultūros ministerija jau skyrė projektui suplanuotą valstybės biudžeto lėšų dalį, todėl ir siūlo projektą baigti savivaldybės lėšomis.
Numatoma, kad projektas bus baigtas įgyvendinti 2021 metais, kai Druskininkuose vyks Pasaulio lietuvių žaidynės.
"Druskininkų kultūros centro statybos finansuojamos tiek Valstybės, tiek savivaldybės lėšomis. Projekto pabaiga numatyta 2021 metais, tikimės, kad pavyks sėkmingai jį užbaigti", – taip pakomentavo žinią Druskininkų savivaldybės Turismo, komunikacijos ir kultūros skyriaus viešųjų ryšių specialistė Diana Sinkevičiūtė.
Kilus konfliktui dėl „Garso“ pinigų siūlo neskirti
Konfliktas dėl „Garso“ kino teatro Panevėžyje rekonstrukcijos į Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, panašu, kainuos brangiai – Vyriausybė atsisako finansuoti projektą, nors anksčiu žadėta kitaip. Panevėžio gyventojai ir visuomenininkai ne kartą piketavo, kad būtų išsaugotas kino teatras.
11 mln. eurų vertės projektui Vyriausybė žadėjo skirti beveik 5 mln., tačiau dabar kyla klausimų, ar apskritai tam bus skirta pinigų iš valstybės biudžeto.
„Finansavimas 2021–2023 m. valstybės biudžeto lėšomis neplanuojamas, kol atsakingos institucijos nepriims sprendimų dėl statybos leidimo teisėtumo, įveiklinimo užtikrinimo Stasiui Eidrigevičiui atsisakius suteikti vardą menų centrui bei perduoti savo darbus“, – teigiama aiškinamajame rašte.
Primename, kad dalis Panevėžio visuomenės pasipriešino „Garso“ rekonstrukcijai ir ragino išsaugoti kino teatrą. Pusę amžiaus „Garsas“ veikia socialistinio modernizmo pastate ir jis yra vienintelis išlikęs veikiantis tokio architektūrinio, technologinio tipo kino teatras Lietuvoje.
Konfliktas tarp savivaldybės, Menų centro ir visuomenės išaugo iki tiek, kad šių metų rugpjūtį pats S.Eidrigevičius pareiškė nesutinkantis, kad Meno centras būtų pavadintas jo vardu.
Memorialui pinigų net neprašė
Niekaip nebaigiamam Saulės mūšio memorialui Joniškio rajone pinigų taip pat nebus skirta – savivaldybė Vyriausybės jų net ir neprašė.
„Joniškio rajono savivaldybė nepateikė prašymo skirti 2021–2023 m. lėšų. Todėl galimybės skirti lėšų šiam projektui finansuoti svarstytos nebuvo“, – teigiama Vyriausybės dokumente.
Statybininkų kortelės nebus
Lietuvos statybininkų asociacija ilgai siekė, kad šalyje būtų įvesta statybininkų ID, kurią palaimintų valstybė.
Apie tai yra rašęs ir 15min. Tačiau, panašu, valstybė neketina jungtis prie šio projekto, kurį kritikavo įvairūs ekspertai.
Todėl Valstybinės darbo inspekcijos statybininko ID informacinės sistemos kūrimas ir modernizavimas nebus finansuojamas valstybės lėšomis, rašoma Vyriausybės dokumente.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nutarė išbraukti projektą iš programos „Šešėlinės ekonomikos mažinimas“ ir nutraukti projekto vykdymą.
Dar praėjusiais metais ministerija buvo parengusi teisės aktus, reikalingus ID kortelių diegimui. Teigta, kad tokios kortelės būtų privalomos ir padėtų kovoti su šešėliu darbo rinkoje.
Vyriausybė taip pat siūlo neskirti finansavimo kai kurių medicinos įstaigų plėtrai, muitinės postų rekonstrukcijai.