Vyriausybei siūloma denonsuoti sutartį su Rusija dėl dvigubo pajamų apmokestinimo

Vyriausybė trečiadienį spręs, ar denonsuoti prieš 25 metus pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį, kuria valstybės sutarė palankiau apmokestinti Rusijos piliečių ir įmonių pajamas Lietuvoje bei Lietuvos subjektų pajamas Rusijoje, pavyzdžiui, už dividendus, palūkanas ar honorarus.
Grigiškėse pripiešta Rusijos vėliavų
Grigiškėse pripiešta Rusijos vėliavų / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Ministrų kabinetui siūloma atšaukti sutartį dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo ir fiskalinių pažeidimų išvengimo, Rusijai dar pernai nustojus taikyti dalį šios sutarties nuostatų.

Denonsavus sutartį pajamų ir pelno mokesčių tarifai Rusijos gyventojų pajamoms iš Lietuvos šaltinių didėtų nuo 0–10 iki 20 proc., jiems plėstųsi mokesčių bazė.

Tai siūloma Rusijai dar pernai rugpjūtį Lietuvai pateikus notą, jog ji laikinai stabdo dalies sutarties straipsnių įgyvendinimą.

„Sutarties nuostatos Rusijos atžvilgiu Lietuvoje turėtų būti taikomos, kol bus imtasi atitinkamų veiksmų dėl jos nutraukimo (sustabdymo) nepaisant to, kad šiuo metu (...) galimi atvejai, kai Lietuva Rusijos rezidentų iš Lietuvos šaltinių gautoms pajamoms turėtų taikyti palankesnes apmokestinimo sąlygas, o atitinkamas palankesnis apmokestinimas nebūtų taikomas analogiškoms Lietuvos rezidentų iš Rusijos šaltinių gautoms pajamoms“, – teigia Finansų ministerija.

Sutartį valstybės pasirašė 1999 metais siekdamos stiprinti ekonominį bendradarbiavimą. Pasak Finansų ministerijos, Lietuva nebesiekia stiprinti ekonominių ryšių su Rusija, nes tai prieštarauja šalies nacionalinio saugumo interesams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų