Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vytautas Naudužas: „Hitachi“ ir Japonijos bankai galėtų valdyti iki 26 proc. Visagino AE akcijų

Japonijos korporacija „Hitachi“ ir šios šalies bankai galėtų valdyti iki 26 proc. būsimos naujos atominės elektrinės Lietuvoje akcijų, pareiškė Lietuvos ambasadorius energetikos ir transporto politikos klausimais Vytautas Naudužas.
„Hitachi“
„Hitachi“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Interviu agentūrai „Bloomberg“ Londone jis sakė, kad branduolinių technologijų gamintojai ir nuomotojai galėtų valdyti 6 proc., Estija, Latvija ir Lenkija – po 20 proc., o Lietuva – 34 proc. būsimosios elektrinės valdymo įmonės akcijų.

Pasak V.Naudužo, Lenkijos vyriausybė oficialiai iš projekto nepasitraukė – jei ji atsisakytų, atsiradusią spragą galėtų užpildyti Japonijos bankai.

„Lenkijos dalyvavimo klausimas šiuo metu yra kiek painus“, – sakė ambasadorius.

Didžiausia Lenkijos energetikos įmonė PGE pernai gruodį pranešė atsisakiusi planų investuoti į naują reaktorių ir nusprendė dėmesį sutelkti į kitus projektus.

Būsimoji atominė elektrinė kainuos apie 6,5 mlrd. JAV dolerių (apie 17 mlrd. litų), ir tai bus didžiausia investicija šalyje nuo nepriklausomybės atgavimo prieš 22 metus, rašo „Bloomberg“.

„Hitachi“ ir Lietuvos Vyriausybė šiais metais ketina pasirašyti galutinę sutartį dėl atominės elektrinės statybos. Reaktorių statys Japonijos „Hitachi“ ir JAV „General Electric“ bendra įmonė „Hitachi-GE Nuclear Energy“. „Hitachi“ pasiūlė įrengti pažangųjį verdančio vandens reaktorių, kurio galingumas sieks 1,3 tūkst. megavatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų