Y kartos gyvenime riba tarp poilsio ir darbo vis labiau bluks

Jau po ketverių metų apie pusę darbo jėgos visame pasaulyje sudarys dėl technologijų pamišusi Y karta. Ir nors naujosios kartos gyvenime internetas, išmanieji telefonai ir kompiuteriai tapę neatsiejama gyvenimo dalimi, tačiau dauguma jų vis tiek teikia pirmenybę gyvam bendravimui su tiesioginiais vadovais ir darbus komandose, o ne individualiai.
„Microsoft Lietuva“ vadovas Ainis Kavaliauskas
„Microsoft Lietuva“ vadovas Ainis Kavaliauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teks taikytis prie jaunosios kartos įgeidžių

Anot „Microsoft Lietuva“ vadovo Ainio Kavaliausko, įmonių vadovams ateityje vis labiau teks prisitaikyti prie pagrindinių Y kartos savybių ir keisti bendrovės veiklos požiūrį tiek į darbo valandų, tiek darbo vietos koncepciją. Tiesa, įmonėms Y kartos atėjimas į darbo rinką reikš ir didesnes išlaidas į modernesnes, geresnes ir dėl to brangesnes technologijas.

„Y kartai svarbu dirbti su naujausiomis technologijomis, jiems rūpi duomenų saugumas. Ne mažiau svarbi ir bendravimo bei bendradarbiavimo kultūra ir darbovietės vizija, tikslai“, – apie Y kartą kalbėjo A.Kavaliauskas.

Vis dėlto technologijų pomėgis Y kartos darbuotojų neatitraukia nuo gyvo bendravimo darbo kolektyve. Priešingai – dauguma jų nori užmegzti artimesnį ryšį ir su bendradarbiais, ir su tiesioginiu vadovu.

„Žmonės tiki, kad artimesnis ryšys jiems padės padaryti karjerą“, – apklausų rezultatus komentavo „Microsoft Lietuva“ vadovas.

Efektyvumą didina net savi kompiuteriai

Nors lankstumas yra viena iš didžiausių Y kartos vertybių, tačiau pasaulinių apklausų duomenimis, net 49 proc. nedirba iš namų turėdami tokią galimybę. Tačiau to priežastis gali būti banali – nepakankamos technologinio prisijungimo galimybės ne darbo vietoje.

„Naujos kartos įmonės turėtų daugiau investuoti į įrangą, kad darbuotojai galėtų dirbti patogiau. Būtina sukurti naujas modernias darbo vietas“, – teigė A.Kavaliauskas.

Jis pridūrė, kad kai kurios įmonės darbuotojus net skatina naudoti savo kompiuterius ir kitą įrangą, už kurią bendrovės moka nuompinigius, kadangi darbuotojų pasitenkinimas tokiu atveju didesnis nei naudojant nepatinkančią darbinę įrangą.

Svarbu ne tik pinigai

Dar viena Y kartos savybė – noras, kad darbas taptų ne tik pajamų, bet ir kilnių tikslų siekimo, šaltiniu.

„Y kartos žmonės vis dažniau yra laisvi ir mažai priklausomi nuo vadovo“, – aiškino A.Kavaliauskas, paraginęs įmones ir toliau didinti lankstumą kuriant darbo sąlygas.

„Microsoft Lietuva“ vadovas įsitikinęs – jau netolimoje ateityje mažai ką stebins darbas ne biure, o namuose.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Microsoft Lietuva“ biuras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Microsoft Lietuva“ biuras

Tiesa, kol kas Lietuva pagal darbo vietas ne namuose pasaulyje nepirmauja. Skaičiuojama, kad smulkiose ir vidutinio dydžio šalies įmonėse net 70 proc. darbuotojų priversti važiuoti į savo darbo vietą kiekvieną dieną.

Vis dėlto, tokios lanksčios darbo dienos kelia ir nemažai iššūkių, kadangi skiriasi darbuotojų charakteris, darbo greitis ir požiūris į darbą, todėl vadovams svarbu su kiekvienu iš darbuotojų atrasti ir nusistatyti individualias taisykles dėl darbo taisyklių.

Y kartos atstovai, anot tyrimų, teigia vienoje darbovietėje neplanuojantys dirbti ilgiau nei devynerius metus.

Vis dėlto, A.Kavaliauskui šis skaičius pasirodė esantis pernelyg didelis. „Microsoft Lietuva“ įsitikinęs, kad daugelis Y kartos žmonių darbo vietą, tikėtina, keis kas trejus ketverius metus. Tiesa, dėl technologijų plitimo ir augančio darbo lankstumo, ateityje vis labiau trinsis riba tarp poilsio ir darbo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų