Vokietijos eksportas pirmąjį pavasario mėnesį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, smuko 3,3 proc. iki 120,6 mlrd. eurų, nurodė „Destatis“. Vasarį, patikslintais duomenimis, eksporto prieaugis siekė 6,2 procento.
Vakarų šalims, įskaitant Vokietiją, Rusijai paskelbus virtinę sankcijų, Vokietijos eksportas į šią šalį kovą, palyginti su vasariu, krito 62,3 proc. iki 0,9 mlrd. eurų.
Daugybė bendrovių nutraukė savo veiklą Rusijoje ir sustabdė savo eksportą į šią šalį, su kuria Vokietijos verslas tradiciškai palaikydavo stiprius verslo ryšius.
Po invazijos Rusija didžiausių Vokietijos eksporto partnerių sąraše nusirito į 26 vietą, nors dar mėnesiu anksčiau buvo 15-oje vietoje.
Tuo tarpu Vokietijos eksportas į Kiniją, kuri yra viena svarbiausių Vokietijos prekybos partnerių, sumažėjo 4,3 proc., nes ši Azijos šalis, vis neatsisakanti savo „nulinės COVID-19 tolerancijos“ politikos, buvo paskelbusi virtinę griežtų karantinų, siekdama suvaldyti infekcijos plitimą.
„Destatis“ paskelbti duomenys yra „pirmieji patvirtinti duomenys, parodantys karo Ukrainoje ekonominį poveikį“, pareiškė banko ING makroekonomikos skyriaus vadovas Carstenas Brzeski ir pridūrė, kad eksporto perspektyvos „neatrodo daug žadančios“.
Nauji karantinai Kinijoje ir tiekimo problemų paaštrėjimas dėl karo Ukrainoje „paliks reikšmingų pėdsakų Vokietijos pramonėje“, pareiškė C.Brzeski.
Bendras Vokietijos eksportas į ne Europos Sąjungos (ES) šalis smuko 5,1 proc., o eksportas į ES šalis sumenko 1,7 procento.
Tuo tarpu importas į Vokietiją per mėnesį padidėjo 3,4 proc. iki 117,4 mlrd. eurų.