Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Profesijų dienos“ – atsakingam ateities pasirinkimui

Artėjant abitūros egzaminams kiekvienais metais suaktyvėja diskusijos apie moksleivių motyvaciją rinktis vieną ar kitą specialybę. Nepaisant nuolatinių ekspertų ir darbo rinkos specialistų perspėjimų apie perpildytą tam tikros pakraipos darbuotojų pasiūlą, moksleiviai ir toliau mieliau renkasi socialines studijas, nors jas baigus susirasti darbą yra žymiai sunkiau nei įgijus tiksliųjų mokslų diplomą.
Studijos
Studijos / 123rf.com nuotr.
Temos: 1 Profesija

Ši pastaruosius kelerius metus vyraujanti tendencija ženkliai prisideda ir prie vienos opiausių šiandienos problemų Lietuvoje – jaunimo nedarbo. Augantis diplomuotų jaunų žmonių skaičius rodo, kad jaunuoliai apie darbo paiešką susimąsto tik pradėję studijuoti ar studijoms artėjant prie pabaigos, o ne rinkdamiesi specialybę. „Įsidarbinimo galimybės tikrai nėra vienas iš svarbiausių studijų pasirinkimo kriterijų, nors būtent tai turėtų būti esminis rodiklis renkantis ateities profesiją. Dažnu atveju moksleiviams trūksta žinių apie tai, kokios specialybės yra perspektyvios, kokios yra galimybės įsidarbinti įgijus tam tikrą profesiją. Taigi, baigę studijas šie jaunuoliai arba papildo bedarbių gretas, arba kaip išeitį renkasi emigraciją“, – apie susidariusią situaciją kalbėjo profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Ieva Dirvonskaitė.

I. Dirvonskaitė pabrėžia, kad norint padėti moksleiviams atsakingai pasirinkti studijas yra būtina suteikti jiems galimybę pabendrauti su įvairių sričių praktikais, kurie jiems pristatytų savo profesijas, pasidalintų su jais savo praktine patirtimi, papasakotų apie įmonių pasaulį ir apie tai, kokios savybės reikalingos norint sėkmingai įsilieti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti. „Turime siekti, kad ugdymo procesas mokykloje apimtų ne tik teorines žinias, bet ir praktinį jų pritaikymą. Vaikai kuo anksčiau turi būti pradedami supažindinti su įvairiomis specialybėmis ir karjeros galimybėmis Lietuvoje, turime jiems parodyti, kad ir mūsų šalyje yra galimybių dirbti įdomų darbą, daryti karjerą“, – kalbėjo I. Dirvonskaitė. 

Siekdama įgyvendinti šį tikslą, „Kam to reikia?!“, bendradarbiaudama su 10 gimnazijų bei vidurinių mokyklų iš didžiųjų Lietuvos miestų bei aplinkinių rajonų, visą šią savaitę organizuoja „Profesijų dienas“, kurių metu 7–12 klasių moksleiviai susitiks su įvairių profesijų atstovais, turės galimybę tiesiogiai su jais pabendrauti, sužinoti visus pristatomų specialybių pliusus ir minusus bei, galbūt, lengviau apsispręsti dėl ateities karjeros pasirinkimo. Kiekvienoje mokykloje akcijos metu per vieną dieną skirtingas profesijas pristatys ir su moksleiviais kalbėsis, į jų klausimus atsakinės bei diskutuos 4 savo srities specialistai.

„Profesijų dienose“ dalyvaus skirtinguose miestuose veikiančios įmonės bei organizacijos, turinčios padalinių visoje Lietuvoje. Prie akcijos prisijungė tokios įmonės kaip „Arijus“, „Barclays“, „Biodela“ „Call credit operations“, „CSC Baltic“, „Eika“, Global Lithuanian Leaders, ISM – Vadybos ir ekonomikos universitetas, Jaunimo darbo centras, „Jovila“, „Kauno tiltai“, Lietuvos policija, Lietuvos bankas, LESTO, „Omnitel“, „Saerimner“, Socialinių mokslų kolegija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, „Swedbank“, „Tarptautiniai moksleivių mainai“, Valstybinė mokesčių inspekcija, „Vakarų laivų gamykla“, „Vibrisė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos