Į dalijamų butų skandalą Perkūnkiemyje įsisukę statytojai užbaigė daugiabučio statybas

Nekilnojamojo turto bendrovė „Smilgos“ baigė daugiabučio sostinės Perkūnkiemio kvartale statybas. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) pasirašė statybos užbaigimo aktą.
Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis
Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

„Informuojame, kad 2018-02-27 statybos užbaigimo komisijos nariams pasirašius išduotas statybos užbaigimo aktas“, – 15min raštu atsakė VTPSI atstovė spaudai Ligita Luščiauskaitė.

Daugiabučio plėtotojų KŪB „Smilgos“ atstovė Daiva Perevičienė teigia, kad dėl kilusio skandalo bendrovė turėjo pristabdyti darbus, sunerimo klientai.

„Buvome ir esame tikri, kad pastatytas daugiabutis atitinka visus reikalavimus. Dėl to apmaudu, kad dėl paprasčiausio bendruomenės nenoro dialogo būdu spręsti kylančius klausimus turėjome eiti kiek sunkesniu keliu“, – pranešime spaudai cituojama D.Perevičienė.

Statytojų atstovė tikina, kad bendrovė tik sužinojusi apie Perkūnkiemio bendruomenės iniciatyvinės grupės veiksmus pati savo iniciatyva pateikė paaiškinimus savivaldybei ir prokuratūrai bei dėjo pastangas, kad situacija kuo greičiau išsispręstų.

Primename, kad po 15min straipsnio, sausio viduryje, Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir prašė ištirti, ar Perkūnkiemio g. 49 daugiabučio statytojai KŪB „Smilgos“ nepažeidė viešojo intereso, statydami bei parduodami butus vilniečiams.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis

Rašte Generalinei prokuratūrai sostinės savivaldybė išreiškė susirūpinimą, kad, statytojams ir butų pardavėjams piktnaudžiaujant, labiausiai kentės butus įsigijusių asmenų bei šeimų gyvenimo kokybė – jau ir taip tankiai apstatytame Perkūnkiemyje butų savininkų automobiliai tiesiog nebetilps.

Savivaldybė Perkūnkiemio g. 49 yra išdavusi statybos leidimą 12-os aukštų daugiabučiui, kuriame numatyta pastatyti 240 butų – 144 dviejų kambarių ir 96 trijų kambarių. 15min rašė, kad šiame name galima įsigyti ir vieno kambario butus. Vadinasi, vienam butui nėra užtikrinamas minimalus automobilių stovėjimo aikštelių skaičius – po vieną vietą vienam butui.

Tuo pačiu žingsniu vėliau žengė ir pati bendrovė „Smilgos“, kuri savo iniciatyva kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir Generalinę prokuratūrą pateikdama paaiškinimus dėl gyventojams užkliuvusių statomo daugiabučio ypatumų.

Tačiau Generalinė prokuratūra išnagrinėjusi Vilniaus miesto savivaldybės kreipimąsi, priėmė sprendimą netaikyti viešojo intereso gynimo priemonių dėl šio daugiabučio.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis

Gyventojų nuogąstavimai – nepagrįsti

Statytojų KŪB „Smilgos“ atstovė Daiva Perevičienė teigia, kad Generalinės prokuratūros sprendimas patvirtino, jog bendruomenės nuogąstavimai dėl naujų statybų Perkūnkiemyje – nepagrįsti.

„Ši situacija mūsų verslui jau pridarė nuostolių, tačiau tikimės, jog dabar ledai sparčiai pajudės ir netrukus jau galėsime baigti pastato pridavimo procedūras. Nepaisant nesusikalbėjimo su bendruomene, tikime, kad ateityje visus klausimus kartu su aktyviais Perkūnkiemio kvartalo gyventojais spręsime konstruktyvaus dialogo būdu“, – pranešime spaudai cituojama ji.

Anksčiau 15min skelbė, kad dėl kilusio „dalijamų butų“ skandalo projekto pardavimai beveik sustojo, taip pat buvo atšauktos dvi rezervacijos.

Pasak D.Perevičienės, daugiabučio butai atitinka statybų projektą ir visus teisės aktuose numatytus techninius reikalavimus, o stovėjimo vietų automobiliams šalia namo yra tiek, kiek reikia.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Sostinės Perkūnkiemio 49 adresu esantis daugiabutis

D.Perevičienės teigimu, dalis dviejų kambarių butų pastate suprojektuoti taip, kad juos esant poreikiui būtų galima atskirti ir perdaryti į nepriklausomus nekilnojamojo turto vienetus. Tokia galimybė palikta atsižvelgiant į sulauktas potencialų pirkėjų užklausas dėl galimybės įsigyti vieno kambario butus. Teigiama, kad jeigu minėti butai iš tiesų būtų atskirti, kiekvienam naujam butui būtų įrengta ir nauja automobilių stovėjimo vieta.

„Tam yra numatyta ir konkreti vieta žemės sklype, ir finansiniai resursai. Tokia praktika, kai butai formuojami su galimybe juos atskirti ar sujungti, nekilnojamojo turto rinkoje yra įprasta. Taip pirkėjams suteikiama daugiau galimybių rinktis. Reikia pabrėžti, kad butai performuojami galės būti tik jau atlikus visas pastato statybų užbaigimo procedūras ir tik laikantis visų numatytų taisyklių (rengiant ir su savivaldybe derinant papildomas dalijimo schemas). Apie tai informuotos ir atsakingos valstybinės institucijos, kurios jokių pastabų neturėjo“, – tikina ji.

Daugiabučių projektas adresu Perkūnkiemio gatvė 49 statomas dviem etapais. Pirmasis jau beveik baigtas, o jo metu pastatyta 120 2–3 kambarių butų. Dar tiek pat jų bus pastatyta antrojo projekto etapo metu. Iš viso šalia namo jau įrengtos penkios automobilių stovėjimo aikštelės.

Registrų centro duomenimis, projektą „Smilgos“ valdo Vokietijos investicijų kompanija „HIT Hanseatische Investoren Treuhand“ bei Estijos investicijų kompanijos „Varandus Asset Management“ valdoma Lietuvoje registruota „D-pepper“. Pastarajai vadovauja Daiva Perevičienė, taip pat vadovaujanti bendrovėms „Gabija Business Park“, „Delgoda“ ir jai priklausančiai „D-salt“. Anksčiau ji vadovavo bendrovei „Ranga IV investicijos plius“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai