Kodėl „Artemis“?
Prieš daugiau nei 50 metų žmonių išsilaipinimo Mėnulyje programa buvo pavadinta Apolono (angl. Apollo) – Dzeuso ir Letos sūnaus – vardu. Kadangi sugrįžimo į Mėnulį programoje numatytas ir moterų dalyvavimas, naujoji programa pavadinta Artemidės (angl. Artemis) – Apolono sesės dvynės – vardu.
Šią programą sudaro trys atskiros misijos – „Artemis 1“, „Artemis 2“ ir „Artemis 3“.
Bazė Mėnulyje
2024 m. planuojamoje „Artemis 2“ misijoje astronautai keliaus panašiu keliu kaip ir „Artemis 1“ – apskries Mėnulį didesniu atstumu nei bet kuri iš „Apollo“ misijų. Tuo tarpu planuojama, kad „Artemis 3“ vyks 2025 m. pabaigoje, o jos metu žmonės išsilaipins Mėnulio pietiniame ašigalyje, kur nuolat šešėlyje esančiuose regionuose gali būti ledo ir kitų išteklių.
NASA skrydžio į Mėnulį plane numatytas į nedidelę kosminę stotį panašaus kosminio statinio „Lunar Gateway“ iškėlimas komercinėmis raketomis. Ši stotis skrietų aplink Mėnulį panašiai, kaip Tarptautinė kosminė stotis skrieja aplink Žemę ir padėtų astronautams išsilaipinti Mėnulyje paskutinės misijos metu.
„Norime likti Mėnulio paviršiuje ir mokytis Mėnulio paviršiuje, kad galėtume gauti kuo daugiau mokslinių duomenų ir žinotume, kaip keliausime į Marsą“, – anksčiau „The Guardian“ sakė NASA Tyrimų sistemų plėtros misijų direktorato asocijuotasis administratorius Jimas Froidas.