Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

10 patarimų, kaip kurti paveikią video reklamą

Video formatas – marketingo ir reklamos ateitis, labiau patraukiantis žiūrovų dėmesį ir efektyviau perteikiantis pagrindinę žinutę. Tai yra puikus įrankis sukelti emocijas, kurios skatintų imtis veiksmų. Daugiau kaip 800 skirtų reklamai ekranų viešajame transporte valdančios įmonės „Media traffic“ video turinio kūrėjas ir šios srities ekspertas Laurynas Ūkas dalinasi patarimais, kaip sukurti vaizdo įrašus, kurie įtrauktų ir skatintų imtis veiksmų, rašoma pranešime spaudai.
Video kūryba
Video kūryba / Įmonės nuotr.
Temos: 1 vaizdo įrašas

„Media traffic“ atstovas kalbėdamas apie video turinį, pažymi, kad vienas iš rodiklių vertinant reklamos efektyvumą yra reguliariai atliekami rinkos tyrimai. Šių tyrimų metu vykdoma reprezentatyvi troleibusų ir autobusų auditorijos apklausa, kurios rezultatai padeda įvertinti reklamos paveikumą ir auditorijos pasiekiamumą.

„Reklamuojantis viešajame transporte galima pasiekti didesnę nei 0,5 mln. auditoriją, kuri yra labai įvairi: nuo studentų ir jaunuolių iki sėkmingų verslininkų ar kitų aukštas pajamas generuojančių asmenų. Vis daugiau žmonių autobusą renkasi ne dėl finansinių aplinkybių, o kaip tvaresnę keliavimo alternatyvą arba norėdami išvengti spūsčių“, – pastebi Laurynas Ūkas.

Nors ekranai autobusuose kelionės metu bene vienintelė keleivių pramoga, ekspertas pabrėžia, kad pritraukti dėmesį padeda kokybiški ir paveikūs video klipai, tinkamai parinktas tonas, spalvos ir vizualai.

1. Kurkite trumpos apimties vaizdo įrašus

Ne paslaptis, kad ilgesnį laiką išlaikyti sutelktą dėmesį šiuolaikiniam žmogui yra sąlyginai sunku. Todėl trumpi vaizdo įrašai yra kur kas patrauklesni bei padidina tikimybę, kad jie bus peržiūrėti nuo pradžios iki galo. „Prekinių ženklų atstovai, norėdami pristatyti savo prekę, dažnai nori labai daug visko papasakoti.

Tai yra natūralu, juk kai kažkuo tiki, nori apie tai kalbėti ir kalbėti. Kad ir kokia, jūsų manymu, vertinga informacija tai bebūtų, svarbu nepamiršti, jog dabartinis žiūrovas yra pavargęs nuo reklamos gausos. Rekomenduojame išsigryninti pagrindinę žinutės mintį bei ją pateikti glaustai, reklaminius vaizdo įrašus apriboti 30-ties, o geriausia – 10–15 sekundžių trukme“, – pažymi ekspertas.

2. Prikaustykite žiūrovų dėmesį iškart

Pirmos kelios vaizdo įrašo sekundės yra svarbiausios. Per šį laiką žiūrovas apsisprendžia, ar turinys jam įdomus ir naudingas bei ar verta jį žiūrėti toliau. „Rekomenduojame pradžioje įsivardinti, kokią jūsų auditorijai aktualią problemą galite padėti išspręsti“, – pataria L.Ūkas.

3. Pasakokite istoriją

Istorijos pasakojimas (angl. Storytelling) yra puikus įrankis, kaip paprastai perteikti sudėtingą informaciją. Be to, istorijos kur kas lengviau išlieka mūsų atmintyje nei sąrašas faktų. „Gerai pažinkite savo tikslinį vartotoją ir perteikite istoriją, atliepiančią jo išgyvenimus ir poreikius. Taip galėsite užmegzti ryšį su žiūrovu bei padidinsite pasitikėjimą savo preke, paslauga ar prekės ženklu. Net ir trumpos apimties vaizdo įraše nupasakokite istoriją, pavyzdžiui, įvardinę auditorijos problemą, parodykite, kaip jūsų sprendimas padeda ją išspręsti“, – sako pašnekovas.

4. Kvieskite imtis veiksmų (Call-to-Action)

Kiekvienoje video reklamoje turėtų būti aiškus ir įtikinamas raginimas atlikti veiksmą. „Viena ne retai pasitaikanti – pristačius visas teigiamas reklamuojamo dalyko savybes, žiūrovui neprimenama, ką daryti toliau. Nesvarbu, ar raginate žiūrovus apsilankyti svetainėje, įsigyti prekę, ar sekti socialiniuose tinkluose, būtinai paraginkite juos žengti kitą žingsnį“, – pabrėžia video ekspertas.

5. Parodykite, kuo išsiskiriate iš kitų

L.Ūkas pažymi, jog ypač svarbu aiškiai parodyti produkto ar paslaugos unikalumą. „Kad dar labiau sudomintumėte žiūrovą, išryškinkite, kuo išsiskiriate iš konkurentų ir kuo esate pranašesni. Jeigu savo produktui ar paslaugai sunku atrasti unikalių savybių, tuomet sugalvokite unikalų būdą tuos produktus ar paslaugas pareklamuoti.“

6. Akcentuokite prekės ženklą

Ypač svarbu, kad žiūrovai ne tik prisimintų žinutę, bet ir kas ta žinute pasidalino. „Vaizdo įrašo pradžioje ir (ar) pabaigoje ryškiai rodykite savo prekės ženklą: tai gali būti logotipas, prekės ženklo spalvos ar šūkis. Svarbiausia, užtikrinkite, kad šie elementai būtų matomi aiškiai – atsižvelkite į konkretaus prekės ženklo naudojimo vadovą (ang. brandbook), jeigu toks yra numatytas, ir neperkraukite vaizdo dideliu kiekiu grafinės ir tekstinės informacijos“, – pataria ekspertas.

7. Naudokite ryškius vaizdinius elementus ir grafiką

Trumpuose vaizdo įrašuose – labai svarbus vizualinis patrauklumas. „Naudokite aukštos kokybės ir akį traukiančias nuotraukas ir grafiką, kurios atitinka jūsų prekės ženklą ir žinutę. Ryškios spalvos, drąsi grafika ir dinamiški vaizdai – visa tai gali padėti sukurti įtraukiančią reklamą“, – sako „Media traffic“ atstovas.

8. Teksto dydis ir kiekis

Tekstas yra bene svarbiausias vaizdinės reklamos elementas, tačiau jį naudojant svarbu nepersistengti. Ekspertas pataria tekstu paryškinti tik pagrindinius akcentus bei atkreipti dėmesį į teksto dydį, šriftą ir foną už teksto – pasirūpinti, kad būtų lengvai įskaitomas ir „nepaskęstų“ fone ar tarp tekstą supančių kitų elementų. Čia tinka taisyklė „mažiau yra daugiau“ – kuo mažiau žodžių, tuo jie geriau matomi ir, galiausiai, perskaitomi.

9. Pritaikykite begarsiam žiūrėjimui

Daugelis naudotojų žiūri vaizdo įrašus su išjungtu garsu, ypač socialiniuose tinkluose. „Kad jūsų vaizdo įrašas veiksmingai perduotų žinutę net ir be garso, naudokite subtitrus arba vaizdinius elementus, atstosiančius garsą. Tokį video klipą galėsite efektyviai panaudoti ir kituose reklamos kanaluose, pavyzdžiui, viešajame transporte esančiuose ekranuose“, – pažymi ekspertas.

10. Užtikrinkite tinkamą video formatą

Priklausomai nuo platformos, kurioje ketinate skelbti vaizdo įrašą, skirsis formato reikalavimai. Dažniausiai orientuojamasi į 16:9 proporciją, nes dauguma ekranų yra tokios ar artimos jai proporcijos. „Viešojo transporto ekranams optimalus vaizdo įrašų dydis – 1280x720.

Rekomenduojame kurti 720 HD raiškos klipus, kurie yra pakankamai aukštos kokybės, kad galėtų būti pritaikyti ne tik Media traffic ekranams, bet ir daugumai kitų kanalų. Tuo pačiu tokie vaizdo įrašai būtų pakankamai mažo „svorio“, kad neperkrautų transliacijoms naudojamos sistemos“, – teigia „Media traffic“ ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos