„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

11 Lietuvos mokslininkų grupių gavo daugiau nei 10 mln. eurų finansavimą moksliniams tyrimams

Lietuvos mokslininkų vadovaujamiems projektams, laimėjusiems Baltijos mokslinių tyrimų programos konkursą, skirta daugiau nei 10 mln. eurų. 11 iš 79 paraiškas pateikusių Lietuvos mokslininkų grupių su partneriais iš Latvijos, Estijos, Norvegijos ir Lichtenšteino už šią sumą įgyvendins 36 mėnesių trukmės projektus ir atliks aktualius regionui mokslinius tyrimus, rašoma pranešime spaudai.
Darbas LSMU laboratorijoje
Darbas LSMU laboratorijoje / LSMU nuotr.

Lietuvos mokslo tarybos skelbtam kvietimui buvo skirta 10,6 mln. eurų. Mažiausias finansuojamame projekte planuotas biudžetas – 0,75 mln. eurų, didžiausias – 1 mln. eurų. Vidutinis vieno projekto biudžetas – 0,94 mln. eurų. Projektų paraiškas vertino tarptautiniai ekspertai, geriausiai įvertintus projektus atitinkančius Baltijos mokslinių tyrimų programos tikslus, atrinko ir siūlymą dėl jų finansavimo pateikė programos komitetas.

Kvietime teikti paraiškas buvo numatytos 5 prioritetinės teminės sritys, jose finansuojama bent po vieną projektą: technologijų ir inovacijų plėtros teminės srities – 4 projektai, prevencinės ir suasmenintos medicinos – 2, kultūros, migracijos ir įtraukios visuomenės – 2, ekonominių, socialinių iššūkių ir inovatyvios visuomenės – 2, kibernetinio saugumo – 1.

Projektuose bus sprendžiami įvairūs bendri Baltijos regiono iššūkiai. Bus atliekami kasos vėžio tyrimai ir kuriami nauji gydymo metodai, kuriamos naujos prie kintančio klimato sąlygų pritaikytos kviečių veislės, metodai kibernetinio saugumo kompetencijų gerinimui. Ketinama retrospektyviai ištirti Šiaurės ir Baltijos regiono ekonominės integracijos galimybes per darbo jėgos migraciją, technologijų perdavimą, tiesiogines užsienio investicijas ir kapitalo judėjimą bei tarptautinę prekybą, gauti rezultatai turėtų padėti geriau suvokti Šiaurės ir Baltijos šalių verslo ir politinio bendradarbiavimo potencialą, išanalizuoti, kaip profesinis rengimas ir mokymas gali pagerinti rizikingo jaunimo socialinę įtrauktį, sprendžiant iš ugdymo įstaigų „iškrentančio“ jaunimo problemas, atlikti kitus mokslinius tyrimus.

Daugiausiai projektų – 3 – vadovaus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai. Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Vilnius Gedimino technikos universitetai vykdys po 2 jų mokslininkų vadovaujamus projektus, Kauno technologijos universiteto bei Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslininkai – po 1 projektą.

Lietuvos mokslininkai daugiausiai bendrų projektų vykdys su Tartu universiteto, Talino technologijų universiteto, Latvijos universiteto, Rygos technikos universiteto ir Oslo universiteto mokslininkais.

Programa yra viena iš aštuonių 2014–2021 m. EEE/NOR – Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos – finansinio mechanizmo lėšomis vykdomų programų. Šiame periode Lietuvai iš viso skiriama 117,6 mln. eurų EEE/NOR finansinio mechanizmo lėšų šioms programoms vykdyti: Verslo plėtra, inovacijos ir MVĮ; Moksliniai tyrimai; Socialinis dialogas/deramas darbas; Sveikata; Kultūra; Pilietinė visuomenė; Aplinkosauga, energetika, klimato kaita; Teisingumas ir vidaus reikalai.

Lietuvos mokslo taryba yra Seimo ir Vyriausybės patarėja mokslo ir mokslininkų rengimo politikos klausimais, atlieka ekspertines funkcijas svarstant šalies mokslo klausimus. Taryba konkursų būdu finansuoja mokslinius tyrimus, organizuoja Lietuvoje vykdomų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bei doktorantūros vertinimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs