124 metų senumo patentas atskleidžia, kaip teisingai naudoti tualetinį popierių

Klausimas, ar tualetinį popierių reikėtų kabinti išorine, ar vidine ritinio puse, yra rimtesnis, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Internete galima rasti apklausų ir diskusijų, kuriose svarstomi argumentai už ir prieš.
Tualetinis popierius be rulonėlio.
Tualetinis popierius be rulonėlio. / Gamintorjų nuotr.

Šiuo klausimu sukurtas ir atskiras skirsnis angliškoje Vikipedijos versijoje. Jeigu tualetinis popierius kabės išorine puse, nuo sienos popierių pasieks mažiau mikrobų, bus lengviau pamatyti, kada ritinys pasibaigs. O jį pakabinus į jus nukreipta vidine puse bus mažiau šansų, kad popierių išvynios gyvūnas.

Atsakymą į šiuos linksmus debatus pagaliau pateikė Owenas Williamsas iš „Huffingtonpost“, aptikęs tualetinio popieriaus naudojimą paaiškinantį 1891 m. darytą patentą.

Perforuoto tualetinio popieriaus išradėjas Sethas Wheeleris iliustravo tuometinį naują ir futuristinį kūrinį, pakabintą išorine puse į žmogų. „Google“ patentų duomenų bazėje taip pat rodomos diagramos į viršų nukreiptu išoriniu sluoksniu.

„Nuo tada, kai atsirado ritininis popierius, buvo užpatentuota daug įrankių, kurie turėjo užbaigti tualetinio popieriaus išeikvojimą. Bet visos pastangos buvo šia kryptimi buvo daromos be ritinio, gaminant tik specialius laikiklius ritiniams ir tokiu būdu siekiant užkirsti kelią ritinio išsivyniojimui ir padaryti taip, kad ritinio lapai lengvai atsiskirtų per jų susijungimus, – rašė S. Wheeleris. – O mano ritinys gali būti naudojamas su bet kokiais laikikliais.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų