Demonstracijos metu Švedijos mieste Kistoje buvo pasiektas 15 gigabitų per sekundę atsisiuntimo greitis bei mažesnis nei 3 milisekundžių uždelsimas. Tokia 5G mobiliojo ryšio sparta yra daugiau nei 40 kartų didesnė nei įmanoma pasiekti dabar naudojamuose 4G tinkluose.
„Šis pasiekimas yra labai svarbus žingsnis 5G technologijos link. Nors 5G standartizacija prasidėjo dar visai neseniai, mūsų žinios ir patirtis bandymų realiame tinkle metu turės milžinišką reikšmę tolesniam 5G technologijos plėtojimui bei suvokimui, kaip ji turi veikti, norint patenkinti skaitmeninėje visuomenėje gyvenančių vartotojų poreikius ir lūkesčius“, – sako „Telia Company“ tinklų, IT infrastruktūros, tarptautinių paslaugų ir operacijų vadovas Matsas Svärdhas.
Itin svarbus 5G technologijos aspektas – daug efektyviau išnaudojama tinklo infrastruktūra tiek talpos, padengimo, tiek ir energijos suvartojimo prasme. Daug didesnė ryšio sparta ir ypatingai mažas signalo uždelsimo laikas, kuriais pasižymės kuriama 5G technologija, ne tik pagerins dabar teikiamų paslaugų kokybę, bet ir atvers galimybes teikti visiškai naujas paslaugas, kurti inovacijas bei plėtoti naujas technologines ekosistemas. 5G suteiks naujų galimybių tiek privatiems klientams, tiek verslui, ypač daiktų interneto srityje.
Šiuo metu daugelyje pasaulio šalių vyksta 5G technologijos prototipų bandymai ir laukiama pasaulinio standarto sukūrimo. Prognozuojama, jog 5G technologijos diegimas pasauliniu mastu prasidės 2020 metais.
Rugpjūtį demonstracija vyko ir Lietuvoje
„Telia“ konkurentai „Tele2“ panašias technologijas, vystomas kartu su „Nokia“, Vilniuje pademonstravo dar rugpjūtį. Tuomet buvo pasiekta 4,5 Gbps duomenų perdavimo sparta ir iki 1 ms delsimas.
Tiesa, panašu, kad „Nokia“ ir „Ericsson“ 5G technologijas vysto skirtingai – jeigu Švedijoje „Ericsson“ pademonstravo 15 Gbps duomenų perdavimo spartą, tai „Nokia“ atstovai rugpjūtį tvirtino, kad viršutinė 5G duomenų perdavimo spartos riba bus 10 Gbps.