Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

2017 metais visą parą tupėsime be interneto

Bent jau tokias prognozes pateikia JAV kibernetinio saugumo bendrovė „LogRhythm“.
Asociatyvi nuotrauka. Tinklo veikimo sutrikimai
Asociatyvi nuotrauka. Tinklo veikimo sutrikimai / Flickr.com/Joshua Daviso nuotr.

Šios bendrovės informacijos saugumo vadovas ir viceprezidentas Jamesas Carderis tvirtina, kad pasaulinio interneto sutrikimo priežastis bus ne koks nors paprastas ir nesudėtingas gedimas, dėl kurio keli žmonės negalės į feisbukus įkrauti savo asmenukių, o didelio masto kibernetinės atakos rezultatas, rašo „Business Insider“.

„Kažkada 2017 metais kažkur stebėsime galingą smūgį. Jei grius internetas, grius ir finansų rinkos“, – prognozuoja J.Carderis.

Šis saugumo ekspertas tikina, kad šiais metais matėme visus požymius, kad kibernetiniai nusikaltėliai „bando savo raketas šaudydami į vandenyną“.

„Vos prieš kelis mėnesius matėme galingą DDoS išpuolį prieš „DynDNS“, – sakė saugumo ekspertas. To išpuolio metu kelias valandas neveikė daugelis populiarių interneto paslaugų, tokių, kaip „Twitter“ ir „Spotify“. Iki tol panaši DDoS ataka buvo nukreipta prieš Brianą Krebsą. Tai tebuvo bandymai“, – tikino ekspertas. Tiesa, kai kurių ekspertų išvadomis, išpuolis prieš „DynDNS“ buvo vieno nepatenkinto vaiko susierzinimo išraiška.

„Jeigu gali įrodyti, kad gali kelioms valandoms sutrikdyti galingų svetainių veiklą ir nuo interneto atjungti nemažą gabalą JAV, tai 24 valandų trukmės atjungimas atrodo visai nesudėtingas“, – tvirtina specialistas.

J.Carderis taip pat prognozuoja, kad „netikrų naujienų“ problema ateinančiais metais tik gilės, o programišiai dar ir nusitaikys į tradicines patikimų žinių svetaines, tokias kaip CNN ar BBC.

„Įtakos galia pradeda slinkti nuo pagrindinių naujienų šaltinių ir nemanau, kad tie pagrindiniai šaltiniai gali sau leisti, kad taip nutiktų. Jie į netikrų naujienų grėsmę reaguos bandydami įvesti kokio nors lygio žiniasklaidos kontrolę, kuri tikriausiai pasirodys perteklinė“, – sakė J.Carderis, kreipdamas dėmesį į „Facebook“ veiksmus po JAV prezidento rinkimų.

„Manau, programišiai, vien žodžio laisvės apsaugos sumetimais, kirs atgal ir išves iš rikiuotės vieną-kitą iš pagrindinių žiniasklaidos šaltinių“, – sakė „LogRhythm“ viceprezidentas.

Tos pačios bendrovės Australijos padalinio pardavimų vadovas Simonas Howe įsitikinęs, kad ateinančiais metais laukia ir kur kas stipresnė išpirkos reikalaujančių virusų išmaniuosiuose įrenginiuose banga.

„Kibernetiniai nusikaltėliai nusitaikys į paprastus vartotojus ir įkaitu paims jų duomenis. Pavyzdžiui, jie gali pagrasinti, kad nesumokėjus išpirkos ištrins arba išsiuntinės to vartotojo nuotraukas. Pagalvokite, kiek galėtumėte sumokėti, kad tos nuotraukos vėl grįžtų į jūsų rankas“, – sakė S.Howe.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?