Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

3 įpročiai, kurie prailgins telefono baterijos ištvermę

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie kasdien nerimauja dėl per greitai išsikraunančios išmaniojo baterijos, yra paprasti būdai šiam iššūkiui įveikti. Ekspertas dalijasi trimis įpročiais, padėsiančiais baterijos tarnavimo laiką prailginti kelis kartus.
Išsikrovusi telefono baterija
Išsikrovusi telefono baterija / 123RF.com nuotr.

Evaldas Viselga, „Tele2“ priklausančio įrenginių serviso centro „Smart Master“ vadovas, pranešime spaudai pateikė būdus, kaip nesudėtingai prailginti išmaniojo telefono baterijos ilgaamžiškumą.

Reguliariai stebėkite kam eikvojate energiją

„Android“ ir „iOS“ telefonai turi labai naudingą funkciją, leidžiančią stebėti, kurios programėlės naudoja daugiausia energijos. „Android“ įrenginiuose ši informacija pasiekiama spaudžiant „Settings“ (liet. Nustatymai) > „Battery“ (liet. Baterija) > „Battery Usage“ (liet. Baterijos naudojimas). „iOS“ išmaniuosiuose – „Settings“ > „Battery“.

Duomenys šiuose skyreliuose pateikiami ir grafiškai, ir procentine išraiška, todėl galima aiškiai matyti, kada, kiek energijos ir kuri programėlė eikvoja daugiausia. Patariama išjungti/uždaryti nenaudojamas ir tuo pačiu daug baterijos resursų eikvojančias aplikacijas.

Jeigu pastebite kažkokių neįprastų energijos eikvojimo pakitimų, tarkime, viena iš programėlių staiga pradėjo naudoti daugiau energijos, tikėtina, kad vėluojate įsidiegti jos atnaujinimą arba programėlė yra kenkėjiška.

Venkite nepalankių aplinkos temperatūros sąlygų

Išmaniaisiais gamintojai rekomenduoja naudotis 0°C-35°C laipsnių aplinkos temperatūroje. Dėl to patariama telefonu nesinaudoti ypač žemoje temperatūroje. Taip pat nepalikite įrenginio saulės atokaitoje ar įkaitusiame automobilyje.

Dėl šalčio telefonas gali greitai išsikrauti ar net išsijungti, o karštis gali padaryti ilgalaikę žalą baterijai ar net ją išdeginti.

Lygiai taip pat vertėtų vengti staigių aplinkos temperatūros pokyčių. Vėstant orams ar paspaudus šalčiui, iš namų temperatūros aplinkos vienu mirksniu atsiduriame minusinėje lauko temperatūroje. Tuo tarpu vasarą dažnam tenka susidurti su situacija, kai iš įkaitusio paplūdimio įžengiame į stipriai atvėsintą prekybos centrą ar kitą vėsią patalpą.

123RF.com nuotr./belaidis įkroviklis
123RF.com nuotr./belaidis įkroviklis

Akimirksniu pasikeitus aplinkos temperatūrai susidaro sąlygos drėgmei, kuri gali prasiskverbti į išmaniojo vidų ir pakenkti vidinėms prietaiso detalėms. Net jeigu jūsų telefonas atsparus drėgmei, reikėtų vengti jį neštis į labai šiltas ir drėgnas patalpas – baseinai, pirtys ir kita.

Teisingai įkraukite

Kitas svarbus aspektas baterijos ilgaamžiškumui – teisingas telefono įkrovimas. Tiek nuolatinis laikymas įkrovime, kai įkrovimo lygis pasiekia 100 proc., tiek visiškas baterijos iškrovimas trumpina jos tarnavimo trukmę.

Geriausia stengtis palaikyti baterijos įkrovimo lygį 20-80 proc. ribose. Įkraudami telefoną reguliariai, sulėtinsite baterijos nusidėvėjimą ir ji tarnaus ilgiau.

Vertėtų prisiminti ir tai, kad kiekvienas telefonas turi maksimalų įkrovimo ciklų skaičių, svyruojantį nuo 300 iki 500. Kuo daugiau ciklų įvyksta, tuo labiau dėvisi baterija. Tad, pavyzdžiui, jei jūsų baterijos lygis yra 70 proc., ir norėtumėte ją dar šiek tiek įkrauti prieš išeidami iš namų, verčiau to nedarykite. Vietoje to galite su savimi pasiimti išorinę bateriją arba įjungti energijos taupymo režimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai