4 dalykai, kuriuos turite padaryti įsigiję naują telefoną

Įsigijote naują telefoną? Sveikiname! Tam, kad išmaniojo keitimas būtų sklandus, o naujasis tarnautų kuo ilgiau, būtina atlikti kelis svarbius veiksmus. Technologijų ekspertai dalinasi patarimais, ką reikėtų padaryti tik išpakavus naują telefoną iš jo dėžutės.
telefonas
telefonas / Shutterstock nuotr.

Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, pranešime spaudai primena keturis dalykus, kurie labai svarbūs kiekvienam įsigijusiam naują išmanųjį.

Saugiai persikelkite duomenis

Pirma užduotis įsijungus naują telefoną – saugus duomenų perkėlimas iš senojo įrenginio. Šiandien tai padaryti labai paprasta. Lengviausias būdas perkelti duomenis yra naudojantis internetinėmis duomenų saugyklomis. „iPhone“ naudotojams skirta „iCloud“, o „Android“ – „Google Drive“ saugykla.

Jose saugomi visi jūsų kontaktai, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kita privati informacija. Tiesa, prieš persikeldami duomenis, įsitikinkite, kad jūsų senajame telefone yra įjungta „Back Up“ (liet. Atsarginės kopijos) funkcija, kuri duomenis sinchronizuoja numatytose duomenų saugyklose.

Kitas būdas persikelti duomenis iš vieno „iPhone“ į kitą yra speciali „Quick Start“ funkcija. Ji leidžia greitai ir patogiai perkelti visą informaciją iš senojo telefono. Tam tereikia suvesti savo „Apple ID“ slaptažodį ir sekti instrukcijomis ekrane.

Tuo tarpu perkelti duomenis iš „Android“ į „iOS“ įrenginį padės tam sukurta „Move to iOS“ programėlė. Ji leis keliais žingsniais persikelti pasirinktą informaciją.

Perkeliant informaciją iš „Android“ į „Android“ arba iš „iOS“ į „Android“ rekomenduojama naudotis gamintojų siūlomomis duomenų perkėlimo aplikacijomis. Keldami failus į „Samsung“ išmanųjį, naudokite „Samsung Smart Switch Mobile“, į „Xiaomi“ – „ShareMe“ , o į „Huawei“ – „Phone Clone“.

Pasirūpinkite įrenginio apsauga

Sėkmingai persikėlus telefonų numerius ir reikalingą informaciją, kitas svarbus žingsnis yra apsaugoti savo telefoną nuo galimų aplinkos veiksnių. Tai padės padaryti patikimas telefono dėklas ir tvirtas apsauginis ekrano stikliukas.

Technologijų ekspertai pataria rinktis originalų telefono dėklą. Jis yra išmatuotas ir pagamintas idealiai pagal visus konkretaus telefono modelio parametrus, tvirtai užsideda ant telefono ir nepalieka jokių tarpų dulkėms bei kitoms pašalinėms dalelėms. Be to, jis skirtas apsaugoti ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną bei telefono kameras.

123RF.com nuotr./Telefonas
123RF.com nuotr./Telefonas

Ekrano apsaugos būna dviejų tipų: priklijuojamos ekrano plėvelės arba apsauginiai stikliukai. Plonos ir elastingos priklijuojamos plėvelės apsaugo jūsų telefoną nuo įvairių smulkių įbrėžimų, tačiau jos nesaugo nuo pasekmių telefonui nukritus.

Tuo tarpu kokybiškas grūdintas apsauginis telefono stiklas gali apsaugoti telefoną net ir nuo dužimo – įprastai jis sumažina 20-30 proc. smūgio. Tiek gali užtekti, kad jūsų telefono ekranas būtų išgelbėtas. Nors jis yra šiek tiek brangesnis nei plėvelė, investicija atsiperka, mat jo suteikiama apsauga yra daug didesnė.

Užsisakykite telefono draudimą

Tam, kad netektų nuolat nerimauti dėl savo naujo telefono, geriausias sprendimas būtų kartu su nauju išmaniuoju įsigyti ir telefono draudimą.

Egzistuoja dvi tokio draudimo rūšys: įrenginio ekrano draudimas arba viso telefono draudimas.

Pirmuoju atveju draudimas apmoka tik priekinio ekrano stiklo keitimą. Antruoju, atsitikus draudžiamajam įvykiui – telefonas suremontuojamas, pakeičiamas nauju arba klientui suteikiamas nuolaidos kuponas, kurį jis gali panaudoti naujai įrangai įsigyti.

Tokia paslauga apsaugo nuo nenumatytų išlaidų sudaužius ar kitaip sugadinus savo išmanųjį.

Nepalikite senojo telefono stalčiuje

Pasirūpinę naujuoju telefonu ir pradėję juo naudotis, nepamirškite senojo savo įrenginio. Įvertinę jo būklę, nuspręskite ką galite su juo padaryti – padovanoti, parduoti ar atiduoti perdirbimui.

Bet kokiu atveju, prieš atiduodami savo telefoną į naujo savininko rankas, pirmiausia jį išvalykite. Visų pirma, įrenginio nustatymų skiltyje atsijunkite nuo visų paskyrų: el. pašto, susirašinėjimo platformų ir socialinių tinklų, o tuomet – ištrinkite visą telefone esančią informaciją.

123RF.com nuotr./telefonas
123RF.com nuotr./telefonas

Lengviausias būdas tai padaryti – atkurti įrenginio gamyklinius parametrus. Tai padarysite telefono nustatymuose pasirinkę funkciją „Reset“ (liet. Atstatyti). Tokiu būdu bus ištrinta telefonų knyga, programėlės, žaidimai, nuotraukos, vaizdo įrašai, interneto naršymo istorija ir svetainių prisijungimų slaptažodžiai.

Po šio proceso išmaniajame liks tik tos programos, kurias įdiegė pats telefono gamintojas, o senasis įrenginys bus paruoštas pardavimui arba dovanojimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai