Greitai išsenkanti įrenginio baterija
Šiandien išmanieji telefonai išsiskiria savo funkcionalumu, todėl neretai daugeliui žmonių atstoja nešiojamus kompiuterius. Be abejonės, nuolatinis naudojimasis išmaniuoju įrenginiu priverčia kur kas dažniau krauti telefoną, o prieš perkant naują – pasidomėti, kokios talpos baterija yra integruota telefone.
„Intensyviai naudojama baterija susidėvi greičiau, kadangi ji turi ribotą įsikrovimo ir išsikrovimo ciklų skaičių. Pamažu šiam skaičiui mažėjant, baterija praranda savo efektyvumą. Pavyzdžiui, trečiaisiais išmaniojo įrenginio naudojimo metais, baterijos efektyvumas gali sumažėti penktadaliu. Dėl šios priežasties, vertėtų atsisakyti įpročio krauti telefoną naktimis, kad veltui neišeikvotumėte papildomo ciklų skaičiaus“, – atkreipia dėmesį „Samsung“ produktų žinovas Lietuvoje.
Žinoma, visuomet galite išbandyti bateriją taupančias priemones: užmigdyti nenaudojamas mobiliąsias aplikacijas ar sumažinti ekrano apšvietimą – tai padės išlaikyti bateriją ilgesnį laiką. Nuo greito išsikrovimo apsisaugosite ir įsigiję belaidį įkroviklį. Visgi, tokios priemonės gali laikinai padėti kovoti su baterijos efektyvumo problema. Jei naudojatės senesnio modelio telefonu ir pastebite, kad jį reikia krauti kelissyk per dieną – patariama pasvarstyti apie naują išmanųjį įrenginį.
Kai kurie aukščiausios klasės išmanieji telefonai, pavyzdžiui, „Galaxy Z Flip“, turi dvigubą baterija, kuri pasižymi didesniu efektyvumu ir užima mažiau vietos, taip pat turi papildomų funkcijų, kurios tausoja energiją. Šio įrenginio išorinėje dalyje esančiame nedideliame 1,1 colio įstrižainės ekranėlyje rodoma svarbiausia informacija, todėl vartotojui nereikia aktyvuoti pagrindinio ekrano.
Lėtai veikiantis įrenginys
Lėtas veikimas yra bene labiausiai erzinantis keletą metų atitarnavusio įrenginio ženklas. „Telefono operacinei sistemai pradėjus lėtėti, pastebėsite, kad programėlėms ar žaidimams atidaryti prireikia kur kas daugiau laiko. Lietimo sistema taip pat gali pradėti veikti lėčiau nei pirmaisiais metais. Taip gali nutikti dėl ypač didelių RAM, CPU ir kt. technologinių resursų reikalaujančių programėlių ar žaidimų. Naujausių išmaniųjų įrenginių procesoriai išsiskiria įspūdinga galia, todėl seno modelio telefonai tiesiog yra nepajėgūs apdoroti tokio galingumo programėlių“, – paaiškina A.Mateika.
Be jokios abejonės, kurį laiką galite ieškoti išeičių, pavyzdžiui, nenaudoti tam tikrų programėlių ar žaidimų, kurios labiau apkrauna telefono operacinę sistemą. Tačiau ką darysite tuomet, kai draugas pasigirs radęs fantastišką programėlę ar žaidimą, kuriuos žūtbūt norėsite išbandyti, tačiau jūsų telefonas nebus pajėgus to padaryti?
Neveikiančios ar stringančios programėlės
Tiesa ta, kad visi telefono senėjimo požymiai yra susiję tarpusavyje. Kai kurios senesniuose modeliuose esančios programėlės negali būti atnaujinamos arba po atnaujinimo naujausia programėlės versija telefone neveikia taip, kaip turėtų, todėl veikia nuolat strigdama.
„Dažna aplikacijų strigimo priežastis yra ta, kad pačios programėlės yra nurašomos pačių kūrėjų, atsiradus naujausioms jų versijoms. Kitas svarbus momentas – šiuolaikiniams telefonams skirtos programėlės naudoja išplėstosios realybės sprendimus, kurių senesni telefonai negalėtų palaikyti. Taip pat ir naujausiems žaidimams būtinos kur kas didesnės grafinės galimybės nei gali pasiūlyti senieji telefonų modeliai“, – sako išmaniųjų įrenginių žinovas.
Prastai veikianti kamera
Aukštos raiškos vaizdo kamera yra būtina funkcija šiuolaikiniame išmaniajame telefone, net ir tiems, kurie laiko save visiškais mėgėjais. Užfiksuoti kelionių kadrai, pomėgiai ar vaizdo įrašuose įamžintos laisvalaikio akimirkos – šiuolaikinis telefono turėtojas tikisi su savo įrenginiu išgauti ypatingai aukštos kokybės vaizdus.
„Kadrai, daryti su šiuolaikinių telefonų modelių kameromis, nenusileidžia darytiems su profesionalia įranga, todėl ilgainiui ima išsiskirti tos nuotraukos, kurios yra daromos su senesniais įrenginiais. Be to, kuo naujesnis telefono modelis, tuo platesnės fotografavimo galimybės. Pastebime, kad klientai ypač vertina sulenkiamų telefonų funkcionalumus: sulenktą telefoną būtų patogu pasidėti bet kurioje vietoje, o asmuo gali fotografavimo režimą aktyvuoti vienu rankos mostu“, – pasakoja A.Mateika.