1. Sudano lūpos
Šiaurės Afrikoje esančiame Sudane rymo paslaptingas, žmogaus lūpas primenantis, objektas. Tačiau ateivių gerbėjams teks kiek nusivilti.
Raudonosiomis, Dykumos arba Sudano lūpomis dar vadinama kalva, deja, nėra NSO siųstas „bučinukas”.
Nors pasaulio įdomybių grupėse sklando įvairios versijos, kodėl virš žemės iškilusios lūpos, geologai linkę manyti, jog tai – gamtos ir jos natūralių procesų suformuota kalva.
Pailgos formos „lūpos” yra kiek trumpesnės nei vieno kilometro ilgio, o jos šlaitai yra maždaug keturiasdešimties metrų aukščio. Neįprastą kalvos formą apibrėžia juodi taškai, lyg lūpų pieštukas, paryškinantys ją. Tiesa, liniją sudaro greta augantys medžiai.
Priklausomai nuo laikotarpio, lūpos atrodo skirtingai – rausvos (nuo smėlio) arba pilkos (nuo augalų, debesų metamo šešėlio).
Matomos ir iš paukščio skrydžio, Sudano lūpos stūkso šalies pietvakariuose, Vakarų Darfūro vilajute (aut. p. administracinis vienetas), o tiksliau, greta Aravalos kaimo.
2. Neseniai atsiradusi skylė
Viduryje niekur žiojėjančią skylę geografinių anomalijų gerbėjai užtiko tik visai neseniai. Žinoma, ir šiai nepaaiškinamai vietai pagrįsti užvirė diskusijos. Vieni čia įžvelgė juodąsias skyles, kiti – karinių eksperimentų vietą ar net vartus į ežero dugną.