9 informacinių technologijų (IT) įmonės susibūrė į klasterį „e-Lithuania“ ir skleis žinią apie Lietuvos informacinių technologijų potencialą bei šalyje sukurtus sprendimus, taip prisidedant prie inovatyvios šalies įvaizdžio kūrimo.
„Kokybiška ir šiuolaikiška infrastruktūra, aukštos kvalifikacijos IT ekspertai – užtikrina Lietuvoje puikias sąlygas informacinių technologijų kūrimui, vystymui ir plėtrai. Būtent todėl čia gimsta ir pradedami naudoti inovatyvūs IT sprendimai, kurie ne tik palengvina kasdienį piliečių ir valstybės gyvenimą, bet kartu gali prisidėti ir prie Lietuvos, kaip inovatyvios IT šalies, įvaizdžio kūrimo. Tokie sprendimai, kaip integrali muziejų informacinė sistema, mobilus parašas, elektroninio deklaravimo ar elektroninių dokumentų valdymo sistemos gali atrodyti kaip neišvengiama būtinybė, tačiau šiuos ir panašius elektroninius sprendimus turi vos keliolika šalių visoje Europoje. Dar mažesnis procentas šalių tokius sprendimus naudoja už Senojo žemyno ribų. Kadangi Lietuvos įmonės sukūrė šiuos sprendimus ir sėkmingai pritaikė mūsų šalies rinkai – dabar gali juos pristatyti ir adaptuoti kitose šalyse. „e-Lithuania“ klasteris skatins šių lietuviškų IT sprendimų eksportą“, – sako Paulius Vertelka, asociacijos „Infobalt“ direktorius.
„Naujojo klasterio nariai suvieniję jėgas, sukūrė e-lithuania.eu portalą ir į jį sukėlė pagrindinius Lietuvoje dienos šviesą išvydusius bei praktikoje pritaikytus „Digital Goverment“ ir „e-Business“ sprendimus. Šio portalo dėka užsienio šalių atstovai gali susipažinti su inovatyviais IT sprendimais, kurie gali būti pritaikyti ir jų šalyje. Be abejo, e-lithuania.eu esanti informacija gali sudominti ir Lietuvos verslo atstovus, kurie gali vienoje vietoje susipažinti su svarbiausiais Lietuvoje naudojamais išmaniaisiais sprendimais bei apie juos daugiau sužinoti ir susisiekti su jų gamintojais“, – sako „e-Lithuania“ klasteriui priklausančios UAB „Algoritmų sistemų“ generalinė direktorė Elena Vengrienė.
„Bendro klasterio sukūrimo idėjos tarp įmonių pradėjo sklandyti praeitų metų rudenį. Tai paskatino suvokimas, kad Lietuvoje veikiančios įmonės turi daug sprendimų, kurie kuria pridėtinę vertę ir verslui, ir viešajam sektoriui, tačiau dirbdamos po vieną įmonės negalėjo pasiūlyti tokio plataus paslaugų ir sprendimų spektro, kuris sudomintų kitų šalių atstovus – potencialius klientus. Susibūrus į klasterį – atsiveria kur kas platesnės galimybės ne tik pristatant savo paslaugas kitoms rinkoms, bet ir jungiant narius į bendrą vertės kūrimo grandinę. Įmonės galės efektyviau bendradarbiauti tarpusavyje kuriant naujus elektroninės valdžios sprendimus ir produktus, kurie įneštų daugiau patogumo į valdžios ir piliečių gyvenimus“, – teigia Aurelijus Norkūnas, klasterio „e-Lithuania“ valdybos pirmininkas ir UAB „Alna Business Solutions“ verslo plėtros direktorius.
Pasak A. Norkūno, klasteris savo veiklą pradėjo neseniai, todėl pirmieji laukiantys darbai, – vidinės struktūros išgryninimas bei planuojamos veiklos prisistatymas Lietuvoje ir užsienyje. Pirmasis klasterio pristatymas užsienyje jau įvyko prieš kelias savaites – Armėnijos sostinėje Jerevane vykusioje „DigiTec EXPO 2017“ parodoje. Parodoje dalyvavusių atstovų teigimu, parodos dalyviai aktyviai domėjosi klasterio veikla, o armėnams didžiausią nuostabą kėlė faktas, kad Lietuvoje veikiančios įmonės savarankiškai susibūrė į tokį darinį be valstybinių institucijų įsikišimo ir be valstybės finansavimo.
Klasteryje taip pat planuojama tarpusavyje keistis naudinga informacija, dalintis patirtimi, rengiant bendrus mokymus kelti įmonių vadovų bei darbuotojų kompetenciją. Bus organizuojami mokymai diplomatams ir „Digital Goverment“ sprendimus naudojančių institucijų atstovams, siekiant užtikrinti vieningą Lietuvos IT galimybių ir potencialo pristatymą užsienio delegacijoms.
Šiuo metu po „Infobalt“ asociacijos sparnu susibūrusiam klasteriui priklauso 9 informacinių technologijų bendrovės: „Agmis“, „Algoritmų sistemos“, „Alna Group“, „Asseco“, „Blue Bridge Code“, „Etronika“, „Hnit-Baltic“, „NRD CS“ ir „Iamus“. Planuojama, kad prie klasterio prisijungs ir daugiau Lietuvoje veikiančių IT įmonių, kurios bus pasiruošusios bendradarbiauti ir galės užsienio rinkoms pasiūlyti unikalius „Digital Goverment“ ir „e-Business“ sprendimus. Klasterio veiklą palaiko ir valstybinės įstaigos, institucijos: Užsienio reikalų ir Ūkio ministerija, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, „Versli Lietuva“, „Investuok Lietuvoje“.