Šiandien Milane buvo pasirašytas susitarimas tarp Lombardijos regiono gyvybės mokslų klasterio ir asociacijos „LithuaniaBIO“. Tai leis sustiprinti partnerystę pritraukiant investicijų, skatins technologijų naujoves ir verslumo iniciatyvas.
„Pasirašytas susitarimas leis mums plėtoti gyvybės mokslų projektus. Per artimiausius keletą metų norime padvigubinti gyvybės mokslų sukuriamą BVP nuo 2,5 iki 5 proc. Turime tvirtą šio sektoriaus ekosistemą - Lietuvoje kuriasi klasteriai, įsisteigę apie 60 startuolių, veikia ne viena pasaulinį pripažinimą pelniusi bendrovė. Tikrai turime ką pasiūlyti partneriams Italijoje ir kuo didžiuotis“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A.Armonaitė.
2003 m. įkurta Lietuvos biotechnologų asociacija (dabar asociacija „LithuaniaBIO“) vienija 36 juridinius asmenis, 9 mokslo įstaigas, o jos pagrindiniai tikslai - biotechnologijų tyrimų, produktų prekybos ir plėtros skatinimas.
„Šis bendradarbiavimas padės Lietuvos ir Lombardijos įmonėms, veikiančioms gyvybės mokslų srityje, rasti naujų galimybių bendradarbiauti, kurti produktus, juos komercializuoti ir finansuoti. Lietuvos biotechnologijų sektorius turi unikalias kompetencijas, tokias kaip genų redagavimo ar genų terapijos technologijos, medžiagų apykaitos inžinerija ir kitas, kurios galėtų būti įdomios Lombardijos įmonėms.
Mūsų asociacija galėtų būti puiki platforma Italijos įmonėms, ieškančioms naujų verslo ar mokslo galimybių mūsų šalyje. Siekiame užmegzti santykius, kurie ateityje galėtų virsti patikimais verslo modeliais“, - sako asociacijos „LithuaniaBIO“ prezidentas Tomas Andrejauskas.
Lietuva turi didelį gyvybės mokslų tyrimų ir gamybos potencialą – šis sektorius sukuria apie 2,5 proc. BVP ir gerokai viršija ES vidurkį. Strateginis tikslas – pasiekti, kad gyvybės mokslai iki 2030 metų sudarytų 5 procentus BVP.
Ministrės A.Armonaitės vadovaujama Lietuvos verslo delegacija, kurią sudaro apie dvi dešimtys šalies įmonių, asociacijų, tyrimų centrų atstovų, vizito metu susitinka su esamais ir potencialiais partneriais Italijoje.
Abipusė Lietuvos ir Italijos prekybos apyvarta pernai siekė 2,8 mlrd. eurų, tiesioginės Italijos investicijos Lietuvoje sudarė apie 47 mln. eurų.