DARPA pranešė, kad vysto technologiją, kuri sudarytų sąlygas klestėti gyvybei Raudonojoje planetoje. Į Marsą būtų paleisti įvairiausi organizmai, kurie tam tikrus regionus galėtų paversti gyvenamais žmonijai, rašo Dailymail.co.uk.
Mokslininkai mano, kad tam tikri sukurti organizmai galėtų iš Marso išsiurbti įvairias dujas, kaip anglies dioksidas, ir sukurti deguonį ir azotą.
DARPA Biologinių technologijų biuro vadovė Alicia Jackson tokias įžvalgas pateikė praėjusį pirmadienį vykusioje biotechnologijų konferencijoje.
„Pirmą kartą mes turime įrankių ne tik transformuoti negyvenamas vietas Žemėje, bet ir kosmose“, – sakė ji.
Šie „įrankiai“ yra įvairūs genetiškai sukurti organizmai, kurių Žemėje yra apie 30 milijardų. Kol kas mūsų planetoje yra du sintetinės biologijos pavyzdžiai – e. coli ir mielės.
Naujai sukurta programinė įranga, pavadinta „DTA Gview“, dar vadinama genomų „Google“ žemėlapiais, turėtų mokslininkams padėti pasiekti šį tikslą.
Svarbiausias uždavinys yra pasirinkti organizmus su specifiniais genais ir sukurti tam tikras reikiamas charakteristikas.
Pavyzdžiui, mokslininkai mano, kad tam tikri sukurti organizmai galėtų iš Marso išsiurbti įvairias dujas, kaip anglies dioksidas, ir sukurti deguonį ir azotą. Tai leistų žmonėms Marse kvėpuoti be specialių kostiumų.
Technologija taip pat galėtų būti naudojama pataisyti aplinką Žemėje po žmonių sukeltų ar gamtos katastrofų.
Kol kas tai tik idėja ir technologijos iki realizavimo laukia ilgas kelias.