„Anonymous“ paviešino kibernetinio karo su „Islamo valstybe“ pradžiamokslį

Programišiai „Anonymous“ internete paskelbė tris vadovus, kuriuose aiškinama, kaip įsitraukti į kibernetinę kovą su „Islamo valstybės“ teroristais, ir paragino prisijungti prie jų vykdomos misijos „Operation Paris“ (#OpParis ), praneša mirror.co.uk ir ibtimes.com.
„Anonymous“
„Anonymous“ / Scanpix nuotr.

Pirmame vadove „Noobguide“ pateikiama informacija neturintiems kompiuterijos įgūdžių – į jį įeina HTML ar Python programavimų kalbų pradmenys. Programišiai pataria naudotis „Linux“ operacine sistema ir aiškina, kaip išsaugoti savo anonimiškumą internete naudojant „Tor“ ar virtualius privačius tinklus.

Užuot sėdėję pokalbių kanale, slampinėję ir nieko neveikę, galite daug išmokti iš mūsų vadovų, – vaizdo įraše sako „Anonymous“ narys

„Noobguide“ taip pat aprašomi įsilaužimų įrankiai, pavyzdžiui, kaip rengti DdoS atakas, nulaužti slaptažodžius, ieškoti pažeidžiamumų tinklalapiuose ir t.t.

Antrajame vadove „Reporter“ nurodoma, kaip sukurti pranešančią apie „Twitter“ paskyras kompiuterinę programą (bot'ą), kuris padėtų sekti su ISIS susijusias socialinių tinklų paskyras. „Reporter“ išvardinta ir 5 tūkst. su IS susijusių paskyrų.

Trečiasis „Searcher“ vadovas skirtas norintiems surasti ir nulaužti IS tinklalapius, tačiau „Anonymous“ pataria veikti ne individualiai, o apie tinklalapius pranešti.

„Užuot sėdėję pokalbių kanale, slampinėję ir nieko neveikę, galite daug išmokti iš mūsų vadovų, – vaizdo įraše sako „Anonymous“ narys. – Jūsų prisidėjimas reiškia daug, mes jus skatiname dalyvauti OP veikloje. Kuo daugiau – tuo geriau.“

Paskelbusi karą IS „Anonymous“ jau paviešino asmeninius duomenis apie penkis žmones, kurie, anot programišių, susiję su teroristų verbavimu, taip pat uždarė 5,5 tūkst. su IS susijusių „Twitter“ paskyrų.

Programišiai taip pat teigia identifikavę „aukšto rango“ IS pareigūną, kuris gyvena Europoje, tačiau apie jį informacijos dar nepaviešino.

IS išplatintame atsake į „Anonymous“ grasinimus pateikiamos ir IS instrukcijos, kaip apsisaugoti nuo „Anonymous“ atakų. Žinia išplatinta per aplikaciją „Telegram“, kurioje pokalbiai šifruojami.

Karą „Islamo valstybei“ „Anonymous“ paskelbė sausio mėnesį po „Charlie Hebdo“ atakų. „Anonymous“ programišiai neįvardino, kokių veiksmų imsis prieš „Islamo valstybę“, tačiau manoma, kad programišiai galėtų įsilaužti į privatų „Islamo valstybės“ tinklą ir paviešinti svarbią karinę informaciją – atakų planus, vardus ar asmeninę informaciją apie teroristus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų