Laureatus pasveikino premjeras Algirdas Butkevičius bei švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
Premjeras pasidžiaugė Lietuvos mokslininkų integracija į Europos mokslo struktūras, vykdomais bendrais projektais bei pabrėžė būtinybę mokslą išlaikyti nacionaliniu prioritetu.
„Nuo 1993 metų įteikinėjame Mokslo premijas. Šiemet jų ratą išplėtėme premijomis už darbus žemės ūkio mokslų srityje. Per du dešimtmečius jau turime gražų būrį tų, kurių darbai ne tik tarnauja visuomenei, gamybai, verslui, bet ir yra pripažinti valstybės mastu“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Lietuvos mokslo premijos teikiamos už geriausius mūsų šaliai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus.
Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse mokslo premijomis apdovanoti Vytauto Didžiojo universiteto istorikas Zigmuntas Kiaupa – už darbų ciklą „Lietuvos istorijos sintezės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų tyrimai (1998-2011)“ bei Mykolo Romerio universiteto mokslininkė Rita Žukauskienė – už darbų ciklą „Lietuvos vaikų, paauglių ir suaugusiųjų psichologinės gerovės tyrimai (1997-2011)“.
Fizinių mokslų srities premiją pelnė Vilniaus universiteto mokslininkų darbai – fizikų Vytauto Balevičiaus ir Valdo Šablinsko darbų ciklas „Krizinių reiškinių ir struktūrinių virsmų ekstremaliose terpėse spektrometrija (1997-2011)“ bei matematikų Romo Barono ir Felikso Ivanausko darbų ciklas „Matematinis netiesinių procesų ir sistemų nehomogeninėse terpėse modeliavimas (1997-2011)“.
Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse pripažinimo sulaukė Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto mokslininkas Daumantas Matulis. Jis premija įvertintas už darbų ciklą „Karboanhidrazių ir šaperonų slopiklių kūrimas ir tyrimas naudojant biotermodinaminius metodus (1997-2011)“. Apdovanojimą taip pat pelnė taikomosios mokslinės veiklos darbas – Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro mokslininko Prano Viškelio ir Vilniaus universiteto Taikomųjų mokslų instituto mokslininkės Živilės Lukšienės darbų ciklas „Vaisių ir daržovių kokybės bei saugos tyrimai: inovatyvių technologijų kūrimas (1997-2011)“.
Lietuvos mokslo premijas skiria Vyriausybė. Premijos dydis – 101,4 tūkst. Lt. Į Lietuvos mokslo premijas gali pretenduoti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje aktyviai dirbantys mokslininkai. Šiemet premijų konkursui iš viso buvo pasiūlyta 18 mokslo darbų.