Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 05 07

Apgauna tūkstančius žmonių: ar atskirtumėte, kuriuos iš šių vaizdų sukūrė dirbtinis intelektas?

Pastarąjį mėnesį šimtus tūkstančių interneto vartotojų apgavo dirbtinio intelekto (DI) sugeneruota popiežiaus nuotrauka. Tačiau tai – ne vienintelis neįtikėtinai realistiškas vaizdas, kurį pamačius apsigauti itin lengva. DI programos tobulėja su kiekviena minute, o internautų fantazijai ribų nėra – pasitelkę programas jie kuria ne tik bendras D.Trumpo ir J.Bideno nuotraukas, bet antrojo pasaulinio karo kareivių, važinėjančių ant elektroninių paspirtukų, nuotraukas.
Dirbtinio intelekto sugeneruoti vaizdai
Dirbtinio intelekto sugeneruoti vaizdai / Scanpix/Twitter/15min koliažas

Prieš mėnesį daugelis internautų nustebo sužinoję, kad itin stilingai apsirengusio popiežiaus nuotrauka nėra tikra.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo itin realistiškai, visgi geriau įsižiūrėjus, buvo galima pamatyti kelias realybės neatitinkančias detales, išduodančias, jog nuotrauka yra sugeneruota.

Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Popiežiaus Pranciškaus su pūkine striuke nuotrauka nėra tikra, tai galima atpažinti iš kelių detalių
Ekrano nuotr. iš „Twitter“/Popiežiaus Pranciškaus su pūkine striuke nuotrauka nėra tikra, tai galima atpažinti iš kelių detalių

„Pirmąjį broką nuotraukoje galima pastebėti pažiūrėjus į popiežiaus Pranciškaus veidą – atrodo, kad jo akies vokas susilieja su akiniais ir pereina į šešėlį, esantį ant veido. Žiūrint į nuotraukos viduryje esantį kryžių, galima matyti tik vieną grandinėlės dalį, kita – kažkur dingusi. Taip pat Katalikų bažnyčios vadovo pirštai apglėbia orą, o ne kavos puodelį, kurį jis nešasi. Tiesa, rankoje esantis puodelis taip pat matomas neryškiai“, – anksčiau išplatintame pranešime žiniasklaidai neatitikimus aiškino „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Tokie DI įrankiai kaip „Midjourney“, „DALL-E 2“ ir „Stable Diffusion“ generuoja unikalius vaizdus iš trumpų tekstinių užuominų, remdamiesi didžiule vaizdų duomenų baze, iš kurios jie buvo „apmokyti“.

Pasižvalgykime, kokie dar DI sugeneruoti vaizdai paskutiniu metu drebino internetą – ir ar pavyktų atskirti, kurie yra netikri.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais