Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Programėlės, su kuriomis jūsų „Apple“ ar „Samsung“ laikrodis taps dar išmanesnis

​​​​​​​Išmanieji laikrodžiai šiandien suteikia daug laisvės ir patogumo: jais galime ne tik skaičiuoti žingsnius, sekti organizmo rodiklius, bet ir klausytis muzikos, o palaikančius eSIM netgi naudoti vietoje išmaniojo telefono. Tačiau dar labiau laikrodžio galimybes išplėsite aktyvavę pravarčias programėles. Kurios iš jų turėtų atsidurti jūsiškiame?
Išmanusis laikrodis
Išmanusis laikrodis / 123RF.com nuotr.

Arnoladas Lukošius, „Tele2 inovacijų biuro ekspertas“, pranešime spaudai dalijasi vertingomis programėlėmis „Apple“ ir „Samsung“ išmaniesiems laikrodžiams.

Personalizacija

Galimybė pagal savo poreikius valdyti išmaniojo įrenginio elementus ir dizainą – viena geidžiamiausių funkcijų. Ieškantiems personalizuotų sprendimų nepamainoma programėle taps „Facer“. Programėlė veikia leisdama vartotojams keisti bei koreguoti atskirus laikrodžio ekrano elementus, pasiskolinti dizaino sprendimus iš kitų žmonių bei kurti savus.

„Samsung“ laikrodžiai pasižymi itin plačiomis personalizacijos galimybėmis, todėl šių laikrodžių savininkai papildomai gali išbandyti programėlę „Shake Launcher“, kuri pravers laikrodžio valdymui be lietimo. Užteks tiesiog pakratyti riešą. Su programėle sukursite mostus-trumpinius. Tarkime, du kartus pakratę riešą atidarysite „Spotify“, tris – iškviesite išmanųjį asistentą ir panašiai. Tai labai naudingas įrankis, jeigu nenorite kiekvieną kartą aktyvuoti laikrodžio ekrano ir naršyti po jo meniu.

Balso įrašai

Įsivaizduokite, išėjote į lauką be telefono, nes o kam jis, jeigu jūsų laikrodis palaiko eSIM funkciją. Pakeliui kilo mintis, kurią reikėtų kažkaip pasižymėti. Tačiau kaip? Štai šioje situacijoje labai pravers programėlė „Voice Memos“ – „Apple“ laikrodžių savininkams arba „Gear Voice Memo“ – „Samsung“ laikrodžiams. Programėlės naudoja laikrodžio mikrofoną, kad mintis galėtumėte padiktuoti žodžiu. Garso įrašai, pirmai progai pasitaikius, t.y., susiejus laikrodį su telefonu, savaime perkeliami į jūsų telefoną – paprasta ir patogu.

Skaičiuotuvas

Tiesiai ant jūsų riešo – labai naudingas pagalbininkas, kai reikia kažką greitai suskaičiuoti, pavyzdžiui, pasidalinti su draugais bendrą sąskaitą. Programėlėse skaičiuotuvai netgi savaime apskaičiuos galutinę sumą pagal jūsų nurodytą arbatpinigių dydį ir sąskaitą besidalinančių žmonių skaičių. „WatchOS 6“ ir vėlesnė „Apple“ laikrodžių operacinės versijos jau turi įdiegtą skaičiuotuvą, tačiau jeigu naudojatės ankstesne versija, galite įdiegti „Calcbot2“. Tuo tarpu „Samsung“ savininkams rekomenduojame pasinaudoti labai nedaug atminties vietos užimančia programėle „Calculator“, kuri taip pat įprastai jau būna įdiegta ir ją tereikia aktyvuoti.

123RF.com nuotr./Išmanusis laikrodis
123RF.com nuotr./Išmanusis laikrodis

Žemėlapiai be interneto

Laikrodžiai, palaikantys eSIM funkciją ir turintys „Vieno numerio“ paslaugą, patogūs tuo, jog pasivaikščioti galite išeiti be telefono – jį palikę namuose. Tačiau kai su savimi neturite telefono su žemėlapių programėle, į laikrodį vertėtų įdiegti interaktyvų žemėlapį.

„Apple“ turėtojai gali išmėginti „WorkOutDoors“ – išsamų vektorinį žemėlapį su visa reikiam informacija (takais, aktyvumo metrikomis ir kita) užsiėmimas lauke: bėgimui, žygiams, važiavimui dviračiais ir panašiai. Norimus maršrutus taip pat galėsite iš anksto atsisiųsti į laikrodį ir taip jais naudotis net be interneto ryšio.

Tele2/HereWeGo
Tele2/HereWeGo

„Samsung“ savininkams rekomenduojama vartotojų pamėgta „HereWeGo“. Joje matysite realiu laiku atnaujintą savo buvimo vietą, taip pat rasite ir navigacijos funkciją. Ji taip pat turi ir offline (liet. be interneto ryšio) režimą, todėl nepasimesite net ir būdami atokioje vietoje su prastu interneto ryšiu.

Sportuojantiems – „Strava“

Tai, ko gero, universaliausia fizinio aktyvumo programėlė. Ji skirta daugybės veiklų stebėsenai: vaikščiojimui, bėgiojimo, plaukimui, važinėjimui dviračiu ir kita. Vartotojas čia gauna informaciją ne tik apie nukeliautą atstumą, bet ir apie širdies ritmą, vidutinį greitį, sudegintas kalorijas. Čia taip pat galima jungtis į socialinio tinklo grupes, dalintis motyvacija su bendraminčiais.

Tele2/Strava
Tele2/Strava

Programėlė laikrodžiuose „Apple Watch 3“ ir vėlesniuose „Apple Watch“ modeliuose savaime sinchronizuojasi su mobiliąja iOS 13.0 ar naujesne versija, tad į fizines veiklas galima pasinerti telefoną saugiai palikus namuose.

Nors „Samsung“ nesiūlo tiesioginio „Strava“ palaikymo, duomenis vis tiek galite sinchronizuoti su „Strava“, naudodami „Samsung Health“ programą. Programėlę palaiko laikrodžiai „Galaxy Active 2“ ir „Galaxy Watch 3“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais