Po 14 metų bendradarbiavimo „Apple“ nusprendė atsisveikinti su pirmaujančiu pasaulyje procesorių gamintoju. Tai bus jau ne pirmas sykis, kai JAV technologijų milžinė keičia procesorių gamintoją. Dešimto dešimtmečio pradžioje įmonė atsisakė „Motorola“ procesorių ir perėjo prie „PowerPC“. 2005 m. „PowerPC“ iškeitė į „Intel“. Pirmasis „Intel“ procesorius „Mac“ kompiuteriuose buvo montuojamas 2006 m. pradžioje.
Iš pradžių „Apple“ ir „Intel“ bendradarbiavimas buvo sėkmingas, tačiau, į bendrovę atvykus dirbti procesorių architektui Mike'ui Filippui, kuris dešimt metų dirbo pas „Intel“ konkurentus – įmonėje ARM – šis kiek netikėtas „Apple“ sprendimas pribrendo.
Pasaulinėje programuotojų konferencijoje WWDC, kuri vyks birželio 22 d. „Apple“ planuoja pranešti, kad pereina prie savo „Mac“ procesorių. „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiuose jau montuojami savi lustai, tad perėjimas prie „Mac“ procesorių ir „Intel“ paslaugų atsisakymas iš tikrųjų yra logiškas žingsnis.
Naujos kartos „ARM“ procesoriai stipriai lenkia „Intel“ procesorius grafikos ir dirbtinio intelekto srityse. Be to, jie mažesni ir efektyvesni, kalbant apie energijos suvartojimą, todėl labiau tinka vis plonėjantiems nešiojamiems kompiuteriams. Štai „Microsoft“, „Samsung“ ar „Lenovo“ jau kurį laiką montuoja tokius „ARM“ procesorius. Panašu, kad „Intel“ laukia neramūs laikai.
Procesorių kūrimo darbai užtruko ne vienerius metus. Manoma, kad tai buvo vienas iš slapčiausių pastarųjų laikų „Apple“ projektų. Prieš dvejus metus pasinaudojant tuometinio „iPad Pro“ procesoriaus pagrindu „Apple“ sėkmingai sukūrė lustą, skirtą „Mac“ kompiuteriams. Šis procesorius buvo skirtas tik vidiniam testavimui, bet akivaizdu, kad bandymų rezultatai suteikė pasitikėjimo savimi. Tačiau perėjimas prie naujos procesoriaus architektūros kelia daug iššūkių, tad bus įdomu pamatyti, kaip „Apple“ seksis įgyvendinti savo planus.