Dabar kompanija „Apple“ pateikė naują patentinę paraišką, kuri „praplečia ir papildo“, aprašo naujas būsimo įrenginio funkcijas.
Iš pradžių kampanijos iš Kupertino projektas atrodė kaip grotuvams skirtas aksesuaras, tačiau dabar aiškėja, kad „Apple“ į savo naująjį kūrinį ketina integruoti kone visą išmanųjį telefoną.
„Apple“ patente aprašomas abstraktus „nešiojamasis įrenginys, skirtas informacijos atvaizdavimui“. Dokumente pažymima, kad jis gali turėtų akinių su integruotu ekranu formą, taip pat gali būti įdiegti garsiakalbiai (arba ausinės), apsauginis stiklas, kuris yra prieš vartotojo veidą, arba bet koks kitas ant galvos nešiojamas įrenginys su ekranu bei garsiakalbiais.
Be to, šiame įrenginyje turėtų būti vienas ar keli sensoriai, kurie spręs, kokia yra vartotojo padėtis erdvėje ir, žinoma, ar įrenginys apskritai yra ant vartotojo galvos.
Jei „Google Glass“ yra savotiškas priedas mobiliajam įrenginiui, tai „Apple“ versija bus savarankiškas mobilusis prietaisas, turintis visas svarbiausias funkcijas, įskaitant balso ir vaizdo perdavimo galimybę per belaidį arba mobilųjį ryšį.
Dokumente taip pat rašoma apie tam tikrą „turinio pristatymo mechanizmą“. Sprendžiant iš aprašymo, būsimas „Apple“ įrenginys turės tokias funkcijas, kaip internetinės vaizdo medžiagos, muzikos transliavimas, galimybė žaisti žaidimus.
Taigi „Apple“ akcentuoja turinį, o ne papildytąją realybę, kuri yra „Google Glass“ kertinė savybė. Atsižvelgiant į tai, kad ta pačia kryptimi dirba kitos technologijų kompanijos („Microsoft“, „Olympus“ ir kt.), galima tikėtis, kad artimiausiu metu mobiliųjų įrenginių rinka kardinaliai pasikeis.