Nuo praeitų metų gruodžio 1 d. iki šių metų gegužės 31 d. bendrovė sulaukė nuo 4 iki 5 tūkst. užklausų suteikti informaciją apie asmeninius vartotojų duomenis. Prašymuose nurodyta surinkti informaciją iš 9-10 tūkst. skirtingų paskyrų ar įrenginių, rašoma oficialiame bendrovės pranešime.
Didžiąją dalį šių prašymų sudarė policijos užklausos. Tarp motyvų, dėl kurių būtina gauti privačią vartotojų informaciją, policija nurodė vykdomus įvairius apiplėšimų tyrimus, dingusių vaikų ar Alzheimerio liga sergančių asmenų paieškas ar bandymus užkirsti kelią savižudybei. Būta ir užklausų, kuriose nurodoma galima grėsmė „nacionaliniam šalies saugumui“.
Kaip teigiama „Apple“ pranešime, kiekviena gaunama užklausa atskleisti privačius vartotojų duomenis yra atidžiai įvertinama teisininkų komandos ir patenkinama tik jeigu atitinka įstatymus bei formalius reikalavimus. Valdžios atstovams kas kartą suteikiama tik prašymo patenkinimui būtinas informacijos kiekis.
Prieš kelias dienas daugiau detalių apie valdžios prašymus suteikti privačius vartotojų duomenis paskelbė ir kitos, įvairias interneto tarnybas valdančios, bendrovės. „Microsoft“ teigė, kad per šešių mėnesių laikotarpį praeitais metais sulaukė nuo 6 iki 7 tūkst. prašymų, tuo tarpu „Facebook“ per tą patį laikotarpį gavo nuo 9 iki 10 tūkst. užklausų, rašoma PCWorld.com.
Dienraštis „The Guardian“ prieš kelias dienas paskelbė, kad Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) turi tiesioginę prieigą prie įvairių interneto bendrovių serverių, kuri leidžia jiems sekti bet kurio asmens veiklą pasauliniame tinkle pagal jo įkeliamus garso ir vaizdo įrašus, nuotraukas, elektroninius laiškus bei naršymo duomenis.
Žiniasklaidoje minėtos bendrovės, siekdamos išlaikyti savo turimą reputaciją, kreipėsi į JAV valdžios institucijas su prašymu paviešinti informaciją apie valdžios užklausas, kuriose reikalaujama suteikti privačius duomenis.