Ši ataskaita paskelbta tuo metu, kai „Apple“ patiria reguliavimo institucijų ir kai kurių kūrėjų spaudimą dėl savo „App Store“.
Bendrovė laukia teisinio ginčo su „Epic Games“ dėl, anot žaidimų studijos, nesąžiningų „Apple“ nustatytų sąlygų baigties.
Kompanija „Epic Games“ neslėpė siekio sukurti konkuruojančią parduotuvę, tačiau „Apple“ neleidžia trečiųjų šalių programų parduotuvėms parsisiųsti iš savo „App Store“.
Tyrimai dėl kompanijos politikos
Be to, ES, JK ir JAV vyksta „Apple“ tyrimas dėl „App Store“ politikos, nes per pastaruosius metus vis daugiau kūrėjų pasisakė prieš vadinamąjį „Apple“ mokestį.
Panašūs kaltinimai pateikti ir pagrindinei „Apple“ konkurentei šioje srityje – „Google“, kuri taip pat yra įsitraukusi į teisinę kovą su „Epic Games“.
„Apple“ taip pat nerimauja, kad būsimas ES skaitmeninių rinkų reguliavimas gali iš tikrųjų priversti „Apple“ įjungti programėlių parsisiuntimą iš kitų šaltinių, rašoma BBC.
Atrodo, kad 16 puslapių „Apple“ ataskaitoje surinkti visi technologijų milžinės argumentai, kuriais ji nesutinka atsisakyti išskirtinės programėlių pardavimo „iPhone“ ir „iPad“ platformose kontrolės.
Saugo vartotojus nuo grėsmių
Ataskaitoje taip pat akcentuojama, kad „Apple“ taikomųjų programų peržiūros procesas, kuris tarp kūrėjų yra prieštaringai vertinamas, yra pagrindinis būdas apsaugoti naudotojus nuo grėsmių.
Kai kurie kūrėjai nesutiko su ataskaita, teigdami, kad joje atrinkti arba neteisingai pateikti pavyzdžiai, o kiti išjuokė karikatūras, kuriose teigiama, kad vagis gali būti vertinamas kaip „Apple“, pasisavinanti didelę dalį pardavimų.
Kompanijos „Epic Games“ vadovas ir aršus „Apple“ kritikas Timas Sweeney apibūdino ataskaitą kaip „melo jūrą“.