„WireLurker“ įrašo kenkėjiškas trečiųjų šalių programas į „Apple“ programinę įrangą. Iš viso apkrėsta maždaug 400 Kinijos „Maiyadi App Store“ programėlių, kurios atsisiųstos daugiau nei 350 tūkst. kartų.
„Palo Alto Networks“ teigia, kad „WireLurker“ yra „didžiausias kada nors matytas tokio tipo virusas“.
Panašu, kad kol kas virusas taikosi tik į Kinijos vartotojus, tačiau saugos ekspertai atkreipia dėmesį, kad jis gali paplisti ir kitose šalyse. Be to, „Palo Alto Networks“ teigia, kad „WireLurker“ yra „didžiausias kada nors matytas tokio tipo virusas“.
Paprastai „iOS“ savininkai gali įdiegti kenkėjiškas programas tik tuomet, kai „nulaužia“ savo telefonus arba į juos įrašo „Apple“ neautorizuotą programinę įrangą. Tačiau naujasis virusas iš kompiuterio gali patekti ir į „nenulaužtą“ „iOS“ telefoną.
Kai „WireLurker“ yra įrašomas į „Mac“ kompiuterį, užkratas laukia, kada USB laidu bus sujungtas su „iOS“ įrenginiu, tuomet jį užkrečia ir įrašo kenkėjiškas programas. Užkrato kūrėjai gali gauti vartotojų adresų knygą, skaityti „iMessage“ žinutes ir reguliariai gauti atnaujinimus apie vartotojo veiksmus. Kol kas neaišku, kokiu tikslu buvo sukurtas virusas. Saugos specialistai pastebi, kad jis nuolatos atnaujinamas ir tobulinamas.
„Nors tokio tipo virusą matome pirmą kartą, jis daugeliui įsilaužėlių demonstruoja, kad yra metodas, kuris gali pralaužti ir „Apple“ apsaugas“, – sako „Palo Alto Networks“ kibernetinių grėsmių padalinio vadovas Ryanas Olsonas.