Apžvalga: geriausi 2016 m. telefonai iš Kinijos

Išmaniųjų telefonų rinkoje šiemet pasirodė tikrai ne vienas itin galingas įrenginys. „Samsung“ pristatė naujuosius „Galaxy S7“ serijos telefonus, LG pristatė „LG G5“, „Apple“ savo gerbėjams pasiūlė naująjį „iPhone 7“ be ausinių jungties.
Pristatytas „OnePlus 3“
Pristatytas „OnePlus 3“ / Bendrovės nuotr.

Iš tiesų būtų galima išvardinti dar daugybę šiemet pristatytų aukštos ar vidutinės klasės įrenginių, tačiau šiandien pažvelkime į tai kas įvyko Kinijoje. Telefonai.eu pristato Jums penkis išmaniuosius telefonus, kurių nerasite Lietuvos ryšio operatorių salonuose ar daugumoje kitų mūsų šalyje veikiančių parduotuvių. Tai yra mūsų nuomone daugiausiai dėmesio verti telefonai, kurie 2016 metais buvo pagaminti Kinijoje.

5. „LeEco Le Max 2“

Telefonai.eu iliustr./LeEco Le Max 2
Telefonai.eu iliustr./LeEco Le Max 2

Ekranas: 5,7 colių Quad HD Procesorius: Qualcomm Snapdragon 820 Atmintis: 32/64 GB, 4 GB RAM arba 64/128 GB, 6 GB RAM Kamera: 21 MP + 8 MP Baterija: 3100 mAh Kaina: apie 240 eurų.

Tiems, kurie neseka lietuviškų naujienų portalų ir nėra girdėję šios kompanijos – galime pasakyti, kad šiemet „LeEco“ pristatė keletą itin galingų išmaniųjų telefonų, kurie internete susilaukė pakankamai daug dėmesio. Ir vienas iš tokių – „LeEco Le Max 2“. Kaip įprasta, išmanusis telefonas išleistas keletos skirtingų konfigūracijų, o pigiausias modelis kainuoja maždaug 240 eurų. Įdomu tai, jog tai yra vienas pigiausių telefonų, kuris veikia su „Qualcomm Snapdragon 820“ procesoriumi.

Kalbant apie patį telefoną – jis galėtų būti ir aukštesnėje pozicijoje, tačiau šio įrenginio poziciją lėmė keletas smulkių kriterijų. Visų pirma, tai telefonas yra itin didelis ir pasižymi net 5,7 colių įstrižainės ekranu. Žinoma, ekrano raiška gali sužavėti, tačiau įrenginys yra kiek per didelis ir pakankamai sunkus. Reikėtų nesusižavėti ir itin žema kaina, nes už mūsų paminėtą sumą Jūs galėsite įsigyti tik prasčiausios konfiguracijos modelį, o štai 64 GB versija su 6 GB operatyviosios atminties kainuos jau beveik 400 eurų.

Tęsiant „LeEco Le Max 2“ trūkumų sąrašą vertėtų paminėti ir tai, jog telefono baterija yra ganėtinai vidutiniška – didelis ekranas ir aukšta raiška reikalauja nemažai papildomų resursų, todėl 3100 mAh baterija tikrai nėra geriausias sprendimas. Dar didesnis šio išmaniojo telefono trūkumas – nėra ausinių lizdo (taip, „LeEco“ šią jungtį pašalino anksčiau nei „Apple“). Vietoje to komplektacijoje rasime adapterį, kurio dėka muzikos galėsite klausyti naudojantis „Type-C“ USB jungties dėka.

Gali pasirodyti, jog šis telefonas turi daugiau trūkumų negu privalumų, tačiau išties taip nėra. Šiam telefonui būdingos ne tik visos 2016 metų flagmanų savybės, tačiau ir veikimas atitinka tokių įrenginių standartus. „LeEco Le Max 2“ veikia išties greitai ir sklandžiai, o didelis ir raiškus ekranas suteikia visai malonų įspūdį žaidžiant žaidimus. Tačiau, kaip bebūtų, šiame sąraše yra tikrai geresnių telefonų.

4. „Elephone P9000“

Telefonai.eu iliustr./Elephone P9000
Telefonai.eu iliustr./Elephone P9000

Ekranas: 5,5 colių Full HD Procesorius: MediaTek MTK6755 Atmintis: 32 GB, 4 GB RAM Kamera: 13 MP + 8 MP Baterija: 3000 mAh Kaina: apie 210 eurų.

„Elephone P9000“ tikrai nėra galingiausias išmanusis telefonas šioje apžvalgoje, tačiau jis tikrai vertas dėmesio. Nors telefone ir naudojamas Taivano kompanijos „MediaTek“ procesorius, kurie dažnai naudojami kaip pigesnė alternatyva „Qualcomm“ produkcijai, tačiau 4 GB operatyviosios atminties ir pakankamai gerai optimizuota „Android“ operacinė sistema sudaro tikrai neblogą įspūdį. „P9000“ tikrai nėra flagmanas, tačiau į šią apžvalgą pateko neatsitiktinai. Esminis klausimas – kodėl?

Pirmiausia, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog už kiek daugiau nei 200 eurų Jūs galite įsigyti telefoną su pakankamai solidžiomis specifikacijomis. Išskirtiniausias „Elephone P9000“ bruožas – beveik berėmis 5,5 colių įstrižainės Full HD ekranas. Ekrano kraštuose yra itin ploni rėmeliai, o naudojantis telefonų gali pasirodyti, jog jų išvis nėra (taip galima pagalvoti ir peržiūrint internete esančias oficialias nuotraukas). Pažvelkime toliau – išmanusis telefonas pasižymi ne tik puikiu ekranu, tačiau ir jo korpusas ne tik gražiai atrodantis, tačiau ir labai patogus. Atsižvelgiant į tai, jog šis telefonas kainuoja tikrai nedaug – gaunamas produktas yra išties puikus.

Tiesa, būtų negerai nepaminėti ir šio telefono blogybių. Viena iš jų – pirštų antspaudų skaitytuvas. Jis integruotas telefono nugarėlėje, po kamera, ir yra pernelyg lėtas, o ir jo lokacija nėra pati patogiausia (manau sutiksite, jog priekinėje dalyje esantis jutiklis yra žymiai patogiau). Kitas neigiamas dalykas šiame įrenginyje – kamera, tačiau greičiausiai būtų naivu tikėtis tobulo telefono už tokią kainą, ar ne?

3. „Lenovo ZUK Z2 Pro“

Telefonai.eu iliustr./Lenovo ZUK Z2 Pro
Telefonai.eu iliustr./Lenovo ZUK Z2 Pro

Ekranas: 5,2 colių Full HD Procesorius: Qualcomm Snapdragon 820 Atmintis: 64 GB, 4 GB RAM arba 128 GB, 6 GB RAM Kamera: 13 MP + 8 MP Baterija: 3100 mAh Kaina: apie 400 eurų

„Lenovo“ kompanija dažniausiai nepasižymi labiai populiarių ar galingų išmaniųjų telefonų kūrimu, tačiau tam ši Kinijos kompanija turi dukterinę kompaniją „ZUK“, kuri šiemet pristatė išties galingą ir kokybišką įrenginį „Lenovo ZUK Z2 Pro“. Žinoma, yra ir kiek paprastesnė šio flagmano versija, tačiau į šią apžvalgą pateko būtent „Pro“ versija.

Šis išmanusis telefonas pasižymi pakankamai kompatišku dydžiu – ekrano įstrižainė yra 5,2 colių ir paprastu, tačiau solidžiu dizainu. Tiesa, jeigu mėgstate ieškoti panašumų į kitus telefonus, tai galėčiau iškart pasakyti, jog šis įrenginys labai panašus į „Apple“ kompanijos kuriamus išmaniuosius telefonus. Ir pratęsiant šią mintį galėčiau pasakyti, kad ne tik išoriškai jis labai panašus į „iPhone“. Programinė įranga turi pakankamai daug panašumų į „iOS“ operacinę sistemą, tačiau nemanau, kad tai yra labai didelė blogybė.

„Lenovo ZUK Z2 Pro“ yra tikras flagmanas, kuris pasižymi galingomis specifikacijomis bei itin solidžiu veikimu. Bendrai kalbant – tai galingas, spartus, pakankamai gerai fotografuojantis telefonas, tačiau jo kaina kiek didoka. Už mūsų įvardintą kainą Jūs galėtumėte įsigyti prastesnės konfigūracijos versiją, o galingiausia versija kainuoja daugiau nei 500 eurų. Tačiau jeigu Jums patinka paprastumas (kuo pasižymi „Lenovo ZUK Z2 Pro“ dizainas) ir galia – tai be abejonės dėmesio vertas išmanusis telefonas.

2. „Xiaomi Mi 5“

„Scanpix“/AP nuotr./Pristatytas „Xiaomi mi 5“ išmanusis telefonas
„Scanpix“/AP nuotr./Pristatytas „Xiaomi mi 5“ išmanusis telefonas

Ekranas: 5,15 colių Full HD Procesorius: Qualcomm Snapdragon 820 Atmintis: 32 GB, 3 GB RAM arba 64 GB, 4 GB RAM arba 128 GB, 6 GB RAM Kamera: 16 MP + 4 MP Baterija: 3000 mAh Kaina: apie 270 eurų

Šiemet viena populiariausia Kinijos kompanija „Xiaomi“ pristatė labai daug telefonų, tačiau grįžkime į šių metų pradžią. Vasario mėnesį Barselonoje buvo pristatytas ilgai lauktas „Mi 5“ flagmanas, kuris iškart sulaukė didelio dėmesio, o to priežastys pakankamai suprantamos – patraukli kaina ir aukštos klasės specifikacijos. Tik pasirodžius šiam įrenginiui buvo spekuliuojama dėl riboto jo tiražo, o ir pati kompanija patvirtino, jog turėjo problemų su šio flagmano gamyba. „Xiaomi Mi 5“ vis dar prekyboje ir įsigyti šį telefoną tikrai nėra didelių problemų, tačiau mes ne apie tai.

Internete galima rasti tris skirtingų specifikacijų modelius – pigiausias variantas kainuoja maždaug 270 eurų, o brangiausias apie 370 eurų. Taigi, kaina tikrai patraukli, specifikacijos tokios kokios būdingos aukščiausios klasės įrenginiams. Daugiau nei pusantrų metų kurtas įrenginys pasižymi ir pakankamai patraukliu dizainu bei kompaktišku dydžiu – ekrano įstrižainė siekia 5,15 colių. Tiesa, pirmąsyk paėmus telefoną į rankas – jis gali pasirodyti kiek smulkmeniškas ir trapus, todėl prie šio įrenginio dizaino reikės šiek tiek laiko priprasti.

Dažniausiai kompanijos siūlo pigų telefonų su prastomis specifikacijomis arba brangų su galingomis specifikacijomis, tačiau „Xiaomi“ pasistengė šiuos du variantus sujungti į vieną ir sukūrė tikrai patrauklų įrenginį. Telefonas veikia itin sklandžiai ir greitai, ekrane vaizdas taip pat geras, o ir baterija nesukelia jokių nepatogumų. Ko dar galima norėti iš tokio įrenginio? Galbūt šiek tiek geresnės kameros, tačiau ji tikrai nėra bloga, o ją vertintumėme gerokai aukščiau vidurkio ir visai netoli flagmanų.

1. „OnePlus 3“

Luko Balandžio / 15min nuotr./„OnePlus 3“
Luko Balandžio / 15min nuotr./„OnePlus 3“

Ekranas: 5,5 colių Full HD Procesorius: Qualcomm Snapdragon 820 Atmintis: 64 GB, 6 GB RAM Kamera: 16 MP + 8 MP Baterija: 3000 mAh Kaina: apie 400 eurų

Liko vienintelis telefonas, kuris dar neaprašytas šioje apžvalgoje ir dabar atėjo laikas būtent šio įrenginio pristatymui. Tie kas stebi Kinijos išmaniųjų telefonų rinką – gerai žino šios šalies išsišokėlius „OnePlus“, kurie prieš keletą metų pristatė pirmąjį savo telefoną, o pastaruoju metu garsėjo kaip kompanija kurianti „flagmanų žudikus“. Ir tai jiems pavyko šiemet, kuomet pristatė „OnePlus 3“ išmanųjį telefoną.

Jeigu aukščiau įvardintų įrenginių kainos pateikiamos be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), kurį tenka susimokėti perkant prekes iš Kinijos, tai pastarasis gamintojo oficialioje svetainėje kainuoja 400 eurų ir Jums nereikės sukti galvos dėl papildomų mokesčių. O ką mes už tai gauname?

Drąsiai galėtumėme pasakyti, jog tai gauname geriausią išmanųjį telefoną, kuris šiemet buvo pagamintas Kinijoje. Nors įrenginio dizainas kažkiek priemena „HTC 10“, tačiau jis žymiai geresnis ir patrauklesnis. Puikios specifikacijos, kurias vainikuoja 6 GB operatyviosios atminties, pakankamai gera kamera, gera baterija – tai šių metų „flagmanų žudikas“ „OnePlus 3“. Šauniausia tai, jog šis telefonas kainuoja tik 400 eurų ir be didesnių abejonių yra galbūt ir vienas geriausių telefonų visoje rinkoje. Papildomų komentarų ar pastabų apie šį telefoną pateikti neverta – jeigu ieškote išmaniojo telefono, kuris pasižymėtų patrauklia kaina, galingomis specifikacijomis ir būtų tikrai vertas dėmesio – jūs privalote įsigyti „OnePlus 3“.

Daugiau apžvalgų apie telefonus skaitykite Telefonai.eu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų