Space.com pavyko pakalbinti tyrėjų komandai vadovavusį mokslininką Beną McGee.
Aš pabandžiau iliustruoti tariamus NSO įrodymus. NSO šalininkų ir astronomų požiūris smarkiai skiriasi: vieni mano, kad įvairūs duomenys patvirtina jų hipotezes, kiti juos puola ir bruka savas teorijas“, – sako mokslininkas.
Apsilankymas Rosvele
Rosvele B.McGee kartu su kitais mokslininkais radiaciją matuojančiais aparatais tyrė aplinką, kur neva 1947 metais nukrito tariamas ateivių laivas. Ir jiems pavyko kai ką aptikti.
„Mes tyrėme teritoriją ir mums pavyko rasti sagą, ištrūkusią iš Karinių oro pajėgų kareivio aprangos“, – sako B.McGee.
Tačiau ši saga neįtikino mokslininko, kad ten nukrito ateivių laivas. Liudininkai pasakojo, kad NSO erdvėlaiviui nukritus į Žemę į teritoriją suvažiavę Karinių oro pajėgų kariai viską surinko, išvalė ir nepaliko jokių erdvėlaivio katastrofos įrodymų.
„Jei kariai lankėsi šioje vietoje, tai nereiškia, kad čia būta ateivių“, – sako mokslininkas.
Šviesos Finikse
Kita tyrėjų grupės stotelė buvo Finiksas. JAV pietvakariuose esantis miestas pagarsėjo praėjusių metų rugsėjį, kai šimtai žmonių danguje pastebėjo keistas ir paslaptingas šviesas. Šis reiškinys buvo nufilmuotas ir greitai pasklido internete.
B.McGee, kuris konsultuoja komercinių kosminių skrydžių kompanijas, turi savo teoriją apie paslaptingas šviesas.
„Kompanija „JP Aerospace“ tiria naujo tipo balionus. Šiems balionams išbandyti įmonė naudoja nepaprastai tylius V formos aparatus, kurie susideda iš dviejų milžiniškų orlaivių ir pakėlimo stoties. Šias technologijas bando ir kitos kompanijos ir aš būčiau šokiruotas, jei to nebūtų išbandžiusi ir šalies vyriausybė. Žmonių matytos šviesos galėjo būti šio bandymo sukeltas reginys“, – sako mokslininkas.
Abejotini pranešimai apie NSO
Kurdami laidų ciklą tyrėjai ėmė interviu iš daugelio liudininkų, kurie mano, kad Žemėje lankosi ateiviai. Tarp interviu davusių žmonių buvo ir „Apollo 14“ misijos astronautas Edas Mitchellas.
Mokslininkai kalbėjo ir su trimis moterimis, kurios po tariamos 1996 metų NSO katastrofos Brazilijoje tikino mačiusios sužeistą ateivį. Jie taip pat kalbino žmogų, kuris sakė, kad jį buvo pagrobę ateiviai.
Su mokslininkais dirbęs filmų kūrėjas ir NSO reiškinių tyrėjas Jamesas Foxas sakė, kad jį įtikino šių žmonių pasakojimai. Tuo tarpu B.McGee netikėjo išgirstomis istorijomis.
„Jamesas Foxas – protingas žmogus, tačiau jis pernelyg pasitiki žmonėmis, jei mano, kad jie neturi preteksto meluoti. Aš kaip mokslininkas žinau, kad žmonių pasakojimai yra mažiausiai patikimi duomenys. Manęs neįtikins tokios istorijos, o ypač apie neįprastus dalykus“, – sako tyrimui vadovavęs B.McGee.