Ekspertai sutaria, kad visos šalys juda kariuomenės modernizacijos keliu, diegiant nuotolines sistemas. Vakarietiškos ideologijos valstybės vysto ne tik geležį, bet dar galvoja ir apie karį.
Keliamos užduotys – kaip galima atlikti vieną ar kitą misiją į pavojų nesiunčiant kario, arba kaip suteikti jam maksimalią apsaugą: naujausią ginkluotę ir nuotolinių įrankių arsenalą, kuriame be kita ko dar gali veikti ir sintetiniai algoritmai.
Dirbtinio intelekto (DI) valdomi aparatai gali turėti ir gana ryškų pranašumą ne tik dėl savo greitų skaičiavimo savybių. DI neturi fizinio kūno, kurį gali veikti perkrovos, o tai ypač svarbu aviacijoje, kur pilotai, susidūrę su grėsme ar tiesioginiu priešininku, atlieka manevrus, siekiančius labai dideles perkrovas.
JAV gynybos ministerijos technologijų skyrius (DARPA) surengė „Alpha Dog“ dvikovų seriją – jų metu įvairios akademinės ir gynybos srityje savo veiklą vystančios kompanijos programavo algoritmus artimo oro mūšio situacijai. Virtualiai ore kovėsi dirbtinis intelektas ir tikri naikintuvų F-16 asai. Kuris laimėjo?