Ar mokslas kada nors įrodys, kad Dievo nėra?

Įrodyti, kad Dievo nėra, nereikia. Nėra prasmės. Visų pirma, mokslui iš to jokios naudos. Antra, taip apskritai nedaroma – įrodinėti reikia, kad kas nors egzistuoja, o ne kad to nėra. Trečia, kad ir kokius įrodymus mokslininkai surinktų, niekas nepasikeis – tikintieji tikės, o netikintieji netikės. Nepaisant to, mokslininkai vis tiek bando ir dabar tam naudoja psichotropinius preparatus.
Dievas
Dievas / „Scanpix“/„Picture-Alliance“ nuotr.

Dievai įvairiausiais pavidalais lydėjo žmones nuo pačių seniausių laikų. Taip veikia žmogaus protas – tai, ką mes matome, reikia paaiškinti. Bet kaip paaiškinti žaibą, kai nesupranti elektros? O kodėl keičiasi metų laikai, jei tu nesupranti Žemės orbitos ir orų? Paleolito eros žmonės nusprendė viską aiškinti pasislėpusiomis būtybėmis ir magija.

Su laiku viskas keitėsi ir Dievas tapo reikalingu ne tik dėl nežinomų reiškinių, bet ir viso pasaulio sukūrimo ir pomirtinio gyvenimo aiškinimo. Juk žmogus negali tiesiog pradingti – tai tiesiog per daug liūdna ir baisu, ypač, jei tenka joti į karą. Ir religija pasitarnavo kuriantis civilizacijoms, nes padėjo žmonėms priimti bent jau apytiksliai suderinamas vertybes. Tačiau dabar Dievas mums nebėra reikalingas nei gyvenimui, nei reiškiniams paaiškinti.

Nepaisant to, kai kurie mokslininkai nori jį surasti ir tam naudoja psichotropinius preparatus, kad imituotų priešmirtinius išgyvenimus. Tai nėra tokia didelė nesąmonė, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Žinoma, kad prieš mirtį smegenyse išsiskiria daugybė chemikalų. Manoma, kad jie ir sukuria tuos keistus vaizdinius, apie kuriuos pasakoja klinikinę mirtį išgyvenę žmonės. Eksperimentai tebevyksta, panašius eksperimentus žmonės atlieka ir savarankiškai, dažnai savaitgalio vakarais. Tikimasi, kad pavyks atkartoti matytus vaizdus. Kadangi mirtis tuo metu negrės, tai bus įrodymas, kad tuos klinikinės mirties išgyvenimus sukuria būtent cheminės reakcijos smegenys.

Tačiau filosofai numoja ranka – nesivarginkite. Emily Thomas, Daramo universiteto profesorė, sako, kad Visata yra per didelė, kad ją būtų kažkas sukūręs. Visatos istorijoje žmonija yra labai jauna, o be jos ir Dievo nėra. Kiti filosofai priduria, kad Dievas nebėra reikalingas norint paaiškinti Visatos kilmę. Geriausias įrodymas, kad Dievo nėra, yra įrodymų, kad Dievas yra, nebuvimas. Tikintieji pirštu duria į reiškinius, kurių negalime paaiškinti, bet filosofai primena paprastą faktą – tai, ko negalime paaiškinti, yra laikina. Prisiminkite tuos paleolito laikus, kai viskas buvo dievybių darbas – potvynis, žaibas, uogos, mirtis ir ligos. Dabar didžiąją dalį šių dalykų galime paaiškinti kitaip. Tai negi Dievas traukiasi?

O ar mokslas kada nors įrodys, kad Dievo nėra? Tikrai ne, nes to padaryti neįmanoma. Dievas galėjo sukurti Žemę kad ir vakar, su visais žmonėmis ir jų prisiminimais, senais medžiais ir religija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų