Ar žinote kaip miega jūrų gyvūnai? Atsakymas gali nustebinti

Jei jūrų žinduoliai nori miegoti, jie negali tiesiog užmerkti akių ir nurimti visai nakčiai, mat kartkartėmis reikia iškilti į paviršių įkvėpti oro. Plūduriuoti vandens paviršiuje ir miegoti jie taip pat negali, nes taip rizikuotų susidurti su plėšrūnais ir prarastų šilumą. Tad kaip jie ilsisi?
Miegantys banginiai
Miegantys banginiai / Vida Press nuotr.

Jie miegodami išjungia tik vieną smegenų pusę. Taip jūrų žinduoliai, pavyzdžiui, delfinai, ilsisi būdami atvirame vandenyje, rašo „Live Science“.

Nelaisvėje laikomų delfinų smegenys buvo nuskenuotos ir pamatyta, kad, kol vienas pusrutulis yra gilaus miego būsenoje, kitas – budrus. Tai leidžia gyvūnams miegoti atmerktomis akimis.

Taip miega ir delfinai, ir banginiai, ir jūrų kiaulės.

Tokią taktiką naudoja ir daugelis paukščių, tad jie gali nusnausti net skrisdami.

Tik atmerktas akis jie naudoja skirtingai – grupės išorėje esantys paukščiai atmerktas akis yra nusukę nuo savo būrio, kad galėtų stebėti, ar nėra plėšrūnų, o delfinai yra linkę atsisukti į savo būrį, kad neatsiskirtų.

Vis dėlto ne visi banginiai geba miegoti tokiu būdu. Dalis ilsisi kaip ir žmonės, užmigdami abiem smegenų pusrutuliams. Štai kašalotai miega negiliai panerdami po paviršiumi, sulėtindami plaukimo greitį iki sustojimo ir tuomet tingiai kildami aukštyn dėl jų galvose esančių aliejų.

Be to, banginiai neretai miega pakėlę nosis į viršų. Tuo metu jie į nieką nereaguoja, nes yra gilaus miego būsenoje.

Tačiau po vandeniu jie ilsisi tik apie 20 min, nes turi iškilti į paviršių ir įkvėpti oro. Tada jie vėl šiek tiek nusileidžia ir taip kas 20 min iškildami gali ilsėtis iki 3,5 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis