Apie tai pranešama astronomų tinklaraštyje „Bad Astronomy“.
Vaizdai užfiksuoti 2016 m. kovo 17 d., fotografuota ir filmuota naudojant 20 cm teleskopą.
Sumontuotame filme dešinėje pusėje pastebimas neaiškus objektas, kuris nukrenta ant Jupiterio paviršiaus. Per šį susidūrimą išsiskyrė energijos kiekis, atitinkantis 12,5 mln. tonų trotilo ekvivalentą.
Per susidūrimą išsiskyrė energijos kiekis, atitinkantis 12,5 mln. tonų trotilo ekvivalentą.
Gerrito Kernbauerio medžiagos autentiškumą patvirtino ir kiti astronomai mėgėjai. Ekspertai aiškina, kad astronomai, ko gero, stebėjo dujų giganto susidūrimą su kometa.
Paskaičiuota, kad vidutiniškai kartą per metus Jupiteris susiduria su didelėmis kometomis ir asteroidais.
Pats didžiausias toks susidūrimas užfiksuotas 1994 m., kai į Jupiterį įsirėžė Šumacherio-Levio kometa (Shoemaker-Levy 9 D/1993 F2). Šumacherio-Levio kometos susidūrimas su Jupiteriu šio milžino atmosferoje sukėlė tūkstančio kilometrų aukščio ugnies ir įkaitintų dujų kamuolius.
Jau greitai Jupiterį ir jo palydovą pradės išsamiau tyrinėti JAV kosminė automatinė stotis Juno (Jupiter Polar Orbiter). Planuojama, kad aparatas prie planetos priartės 2016 m. liepos 5 d.
Juno aplink dujinę raketą skries maždaug 5 tūkst. km atstumu nuo jo atmosferos. Per vienus Žemės metus planuojami 33 Juno apsisukimai aplink Jupiterį 14 dienų periodais.