15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Aštuntoje „Tech mugėje“: stiprėjanti bendruomenė ir augantis noras keistis patirtimi

Lapkričio 9 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose įvyko „Vilnius Coding School“ du kartus per metus rengiama „Tech mugė“. Renginio tikslas ne tik suteikti platformą IT bendruomenei aptarti aktualiausias sektoriaus naujienas bei tendencijas, bet ir padėti rinkoje lyderiaujančioms kompanijoms užmegzti gyvą, tiesioginį ryšį su IT karjerą pradedančiais talentais, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
„Tech mugė“
„Tech mugė“ / Organizatorių nuotr.

Aptarė bendruomenei svarbiausias temas

Renginį organizuojančios „Vilnius Coding School“ vadovė Julija Rimšelė sako, kad „Tech mugė“ prasidėjo su labai aiškia misija – suteikti žmonėms daugiau galimybių keisti profesiją ir surasti save IT srityje. Tai, kad mugė įvyko jau aštuntą kartą ir per savo istoriją spėjo tapti gyvu, nuolat besikeičiančiu organizmu, yra geriausias įrodymas, kad mums pavyksta šią misiją įgyvendinti.

Organizatorių nuotr./„Tech mugė“
Organizatorių nuotr./„Tech mugė“

„Organizuodami „Tech mugę“, vėl ir vėl įsitikiname, koks didelis žmonių, ieškančių darbo IT srityje ar tiesiog besidominčių jos tendencijomis, poreikis burtis į bendruomenę, kalbėtis, diskutuoti. Būtent dėl to šįkart padvigubinome pranešimų erdvę, o joje apsilankė kaip niekada daug renginio lankytojų“, – teigia ji.

Pranešimų erdvėje šiemet ypatingai daug dėmesio skirta kibernetinio saugumo temai. Valstybės duomenų agentūros Duomenų apsaugos skyriaus vedėjas Aidas Stoškus, skaitęs pranešimą „100 metų fišingo arba legalus kolegų trolinimas“, teigia labiausiai norėjęs auditorijai padėti suprasti ryšį tarp technologijų raidos ir saugumo iššūkių.

„Mano tikslas – pasidalyti aktualiausia fišingo statistika, apžvelgti būdus, kaip dirbtinis intelektas padeda sukčiams atlikti kibernetines atakas. Mums visiems būtina suprasti, kodėl šiandien toks svarbus darbuotojų atsparumo socialinei inžinerijai ugdymas. Dabartinis spartus technologijų augimas meta vis naujų kibernetinio saugumo iššūkių, o darbuotojai dažnai tampa pažeidžiamiausia organizacijos saugumo grandimi. Privalome tai įsisąmoninti“, – įsitikinęs jis.

Monikos Andrulytės nuotr./„Tech mugė“
Monikos Andrulytės nuotr./„Tech mugė“

Proga užmegzti tiesioginį ryšį

Visgi daugiausiai dėmesio „Tech mugėje“ tradiciškai skirta karjeros IT industrijoje temai. Jos populiarumą patvirtina ir tai, kad labiausiai įtraukiančiu renginio pranešimu pripažintas SEB atstovės Vaidos Petkevičiūtės „Maratonas ar sprintas? Įsidarbinimo strategijos, kurios veikia“. Jo metu aptarti būdai, kaip žengti į IT pasaulį. SEB komanda laimėjo ir draugiškiausio stendo apdovanojimą.

Kaip sako pirmą kartą „Tech mugėje“ dalyvavusios „Everwest Group“ talentų pritraukimo partnerė Ieva Lapinskaitė, tai buvo puiki proga prisistatyti ne tik IT profesionalams bet ir žmonėms, žengiantiems pirmuosius žingsnius naujame karjeros kelyje.

Organizatorių nuotr./„Tech mugė“
Organizatorių nuotr./„Tech mugė“

„Retas įsivaizduoja, kiek skirtingų sistemų ir įrankių naudojama logistikoje, kur greta tradicinių verslo administravimo sistemų kasdien naudojame specialius įrankius maršrutų planavimui, vilkikų sekimui ir kitas. Tech mugėje turėjome galimybę tiesiogiai susipažinti tiek su pradedančiaisiais, tiek ir su jau pažengusiais IT specialistais, papasakoti apie IT logistikoje ir transporte bei pasidalinti karjeros galimybėmis mūsų įmonių grupėje.

Net neabejoju, jog ateityje kai kuriuos veidus matysime mūsų ofisuose prisijungus prie komandos. Tokie renginiai suteikia puikią galimybę ne tik įmonėms supažindinti su savo veikla, bet ir renginio dalyviams išgirsti apie įmones iš pirmų lūpų, sutikti žmones su kuriais tektų dirbti kartu komandoje, padiskutuoti aktualiais klausimais bei sukurti ryšį“, – teigia ji.

Anot J.Rimšelės, daugiausiai džiaugsmo jai teikia tai, kad „Tech mugė“ kasmet sėkmingai išpildo savo pažadą dalyviams ir suteikia galimybę IT kompanijoms bei specialistams surasti vieni kitus ir telktis į nuolat stiprėjančią bendruomenę.

Organizatorių nuotr./„Tech mugė“
Organizatorių nuotr./„Tech mugė“

„Džiaugiamės galėdami atliepti bendruomenės poreikius ir suteikti jai daugiau realių karjeros galimybių. Tiek „Tech mugė“ tiek mūsų skelbimų portalas „StartupCV“ – tai įrankiai, skirti išpildyti „Vilnius Coding School“ pažadą teikti IT kelią pasirinkusiems žmonėms visapusišką pagalbą persikvalifikuojant“, – sako „Vilnius Coding School“ vadovė.

Tech mugės renginio organizatoriai – „Vilnius Coding School“. Renginyje lankytojai galėjo gyvai susitikti su sutikti šių įmonių atstovais - „Gurtam“, SEB bankas, „Ignitis grupė“, „Boozt“, Valstybės duomenų agentūra, „NordCurrent“, „Western Union“, „Nasdaq“, Užimtumo tarnyba, „Orion Innovation“, Registrų centras, „StartupCV“, BKA.

Kitas „Tech mugės“ renginys vyks 2025 metų kovo 15 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų