„Asus Zenfone 2 Laser“: pažangus telefonas vos už kelis šimtus eurų

Pastaraisiais metais išmanių telefonų rinkoje vyravo nauja tendencija – mažiau žinomi gamintojai pristatė pažangias alternatyvas populiariausiems didžiųjų gamintojų modeliams, kurios yra ne tik kelis kartus pigesnės, bet išsiskiria ir papildomu funkcionalumu. Keletą tokių nebrangių ir gana solidžiomis techninėmis charakteristikomis pasižyminčių modelių praėjusiais metais pademonstravo „Asus“.
Asus Zenfone 2 Laser su priedais
Asus Zenfone 2 Laser su priedais / Juliaus Kalinsko nuotr.

Taivaniečių „Asus“ ilgą laiką buvo žinomas kaip kompiuterių gamintojas, tačiau „Zenfone“ serijos modeliai parodė, kad bendrovė gali sukurti ir aukštesnės klasės išmanius telefonus už konkurencingą kainą.

Lietuvoje parduodamos trys antros kartos „Asus Zenfone“ versijos: asmenukių mėgėjams skirtas „Asus Zenfone Selfie“, kurio pagrindinis išskirtinumas yra priekinė 13 MP kamera, „Asus ZenFone 2“ su Full HD raiškos ekranu ir 4 GB operatyviosios atminties, ir „ Asus ZenFone 2 Laser“, turintis kamerą su lazerinio autofokusavimo technologija ir keičiamą bateriją.

Modelis ZenFone 2 Deluxe Zenfone Selfie ZenFone 2 Laser
Ekrano dydis 5,5 colio 5,5 colio 5 coliai
Ekrano raiška Full HD (1080 p) Full HD (1080 p) HD (720 p)
Nuolatinė atmintis 64/128 GB 16 /32 GB 16 GB
Operatyvioji atmintis 4 GB RAM 2/3 GB RAM 2 GB RAM
Procesorius Intel Atom, 8 branduoliai Qualcomm Snapdragon 615 , 8 branduoliai Qualcomm Snapdragon 410, keturi branduoliai
Kameros 13 MP galinė, 5MP priekinė 13 MP galinė, 13 MP priekinė 13 MP galinė, 5MP priekinė
Baterijos talpa 3 000 mAh, nekeičiama 3 000 mAh, nekeičiama 2400 mAh, keičiama
VIDEO: We are ZenFone –ZenFone 2 Deluxe, ZenFone 2 Laser & ZenFone Selfie l ASUS

Pastarąjį mažiausiai kainuojantį modelį apžvelgsime išsamiau.

Dizainas ir dviguba SIM kortelių funkcija

„Asus Zenfone 2 Laser“ pagamintas ir aptakių formų poliruoto plastiko, o nugarėlės kraštinės šiek tiek lenktos, kad telefoną būtų patogu laikyti rankose.

 „Zenfone 2 Laser“ iš daugelio kitų telefonų išsiskiria nestandartiniu mygtukų išdėstymu: šonuose nėra jokių jungčių, o garso reguliavimo mygtukai įrengti nugarinėje dalyje.

ASUS nuotr./ASUS Zenfone 2 Laser korpusas
ASUS nuotr./ASUS Zenfone 2 Laser korpusas – garsinimo mygtukai įrengti nugarinėje telefono dalyje

Telefono atrakinimo mygtukas ir ausinių kištukas yra viršutinėje kraštinėje, apačioje – micro USB jungtis įkrovimui.

Prie nestandartinio išdėstymo rankos pripranta greitai – garsinimo mygtukai įrengti taip, kad juos vienodai patogu pasiekti abiem rankom, o dėl „ZEN UI“  operacinės sistemos modifikacijos atrakinti telefoną galima ir be klavišo paspaudimo kelis kartus greitai palietus įrenginio ekraną.

Visos telefono jungtys  paslėptos po apatiniu telefono dangteliu – čia vieta microSD ir SIM kortelėms.  „Asus“ telefone įdiegta dvigubo SIM kortelių palaikymo funkcija (miroSIM ir SIM), todėl vienu telefonu galima naudotis  ir asmenine, ir darbine kortelėmis.

Į telefono komplektaciją įeina kroviklis ir patogios „Asus“ gamintos ausinės guminėmis galvutėmis.

 „Gorilla Glass 4“ stiklu dengtas ekranas

5 colių įstrižainės „Zenfone 2 Laser“ turi LCD HD ekraną ( 294 pikseliai colyje), kurio raiškos pilnai pakanka naršymui internete ir kasdieniniams darbams, nuvilti neliks ir žaidimų mėgėjai.

Praėjusiais metais didieji telefonų gamintojai įsivėlė į konkurencinę kovą ir pristatė telefonus su Quad HD raiška. Tačiau net ir geriausias akis turintis žmogus nesugeba įžvelgti subtilių ekrano raiškos skirtumų, todėl naujosios technologijos gražiai atrodo tik popieriuje. Realybėje brangi  ekranų gamyba lieka neišnaudota, o Quad HD ekranus turintys telefonai tampa dar ir tikrais baterijos siurbliais.

5 colių įstrižainės ekrano dydžio pakanka, kad būtų matomos ir smulkesnės nuotraukų ar vaizdo įrašų detalės, tačiau įrenginys ne per didelis ir patogus naršyti viena ranka.

„Asus“ „Zenfone 2 Laser“  įdiegė HD raiškos ekraną, tačiau jame puikiai išlaikytas spalvų kontrastas, ekranas jautrus ir reaguoja į smulkius prisilietimus.

5 colių įstrižainės ekrano dydžio pakanka, kad būtų matomos ir smulkesnės nuotraukų ar vaizdo įrašų detalės, tačiau įrenginys ne per didelis ir patogus naršyti viena ranka. Vis dėlto pripratusiems prie mažesnių įrenginių bus galimybė rinktis naršymo viena ranka režimą, kuris leis pagal poreikius nustatyti ekrane rodomo vaizdo dydį.

 „Zenfone 2 Laser“ dengtas „Gorilla Glass 4“ stiklu, kuris pasižymi tvirtumu ir atsparumu įbrėžimams. 

Įrenginyje rasime ir specialų integruotą mėlynos šviesos filtrą. Tyrimai rodo, kad mėlyna šviesa naršant telefonu prieš miegą apkrauna akis ir gali sukelti nemigą, o filtras mėlyną spalvą sulaiko ir leidžia prieš miegą naudotis telefonu nenuvarginant akių.

Unikali vartotojo aplinka ZEN UI

„Zenfone 2 Laser“ veikia su „Qualcomm Snapdragon 410“ 1,2 GHz taktinio dažnio keturių branduolių procesoriumi. Procesoriaus spartos visiškai pakanka greitam perėjimui iš aplikacijų ir naršymui internete, taip pat ir daugeliui žaidimų.

Viena maloniausiai nustebinusių naujovių yra unikali „Android Lollipop“ operacinės sistemos modifikacija ZEN UI, kuri leidžia telefoną maksimaliai pritaikyti pagal skirtingus poreikius ir sutaupo laiko atliekant kasdienines užduotis.

 Pavyzdžiui, „ZenMotion“ valdymo gestais ir simboliais sistema leidžia keletą kartų pirštu palietus ekraną atrakinti telefoną, norint atidaryti užrakinto telefono kameros aplikaciją tereikia ant ekrano nupiešti raidę C, o nupiešus raidę S atidaroma žinučių aplikacija. „ZenMotion“ gestus atpažįsta akimirksniu.

„Zenfone 2 Laser“ yra ir gausus rinkinys iš anksto įrašytų programėlių: „Power Saver“  padės geriau valdyti telefono bateriją pasirenkant skirtingus režimus, „Clean Master“ išvalys nereikalingas telefono bylas ir padės sutaupyti  nuolatinės atminties, „Backup“ leis išsaugoti duomenis padarant  jų kopiją, o nuo kenkėjiškų programų telefoną apsaugos „Trend Micro“ aplikacija.

Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser su priedais
Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser gausu iš anksto įrašytų programėlių

Kitos programėlės padės planuoti laiką ar pagal asmeninius poreikius pritaikyti telefoną pasirenkant skirtingas ekrano užsklandas ar meniu išdėstymą. Didžiąją dalį aplikacijų vartotojas gali ištrinti.

Telefone įdiegta ir vaikams skirta vartotojo aplinka „Kids Mode“, kuri užtikrins, kad vaikas paėmęs telefoną nepridarys nemalonumų ištrindamas duomenis.

Kamera su lazeriniu autofokusavimu

Tradicinės telefonų kameros prieš darant nuotrauką ieško geriausio automatinio fokusavimo taško, todėl kameros darbas nėra sklandus, o fotografuojant judančius objektus nuotraukos dažnai padaromos per vėlai.

 „Asus“ lazerinė autofokusavimo sistema atstumą tarp objekto ir kameros leidžia nustatyti itin greitai ir tiksliai, todėl fokusavimo laikas tetrunka 0,3 sekundės.

Galinė  „Zenfone 2 Laser“  kamera turi 13 MP, priekinė – 5 MP. Telefone apstu įvairių fotografavimo ir filmavimo režimų, kurie leidžia daryti sulėtintus vaizdo įrašus, „Time Lapse“ ar GIF formato animuotas nuotraukas, taip pat padarius nuotraukas keisti fokusavimo tašką.

Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser su priedais
Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser gausu skirtingų fotografavimo režimų

Apdoroti jau padarytas nuotraukas padės spalviniai filtrai, o mėgstantiems fotografuoti profesionaliai bus ir tam skirtas fotografavimo režimas, kuris leis rankiniu būdu detaliai valdyti kameros parametrus.

Įrenginyje yra ir keletas režimų, kurie skirti fotografavimui tamsoje ir iki minimumo sumažina „spalvinį triukšmą“, o fotografuojant naktį pravers ryški „Zenfone 2 Laser“ blykstė.

Išorinės blykstės

Norintiems išmanų telefoną paversti profesionaliu fotoaparatu  „Asus“  siūlo ir keletą papildomų nebrangių priedų.

„Asus Zenflash“ blykstė yra 100 kartų ryškesnė nei tradicinės LED blykstės, todėl su ja darytose nuotraukose ryškiai matysis ir smulkios detalės, o fotografavimas tamsoje nebebus iššūkiu.

„Asus Zenflash“ veikia su nemokama aplikacija ir prie telefono prijungiama micro USB  laidu.

Asus Zenfash blykstė
Asus Zenfash išorinė blykstė

Asmenukių mėgėjams turėtų patikti „Asus Loliflash“ – specialiai „Zenfone 2 Laser“ sukurta į ausinių kištuką įstatoma blykstė. Trim skirtingais šviesos intensyvumo lygiais šviečianti  išorinė blykstė „Asus Loliflash“ veikia  be jokių papildomų laidų ar aplikacijų ir nuotraukas leidžia daryti uždėjus keičiamus spalvinius filtrus.

Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser su priedais
Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser priedas – išorinė blykstė „Asus Loliflash“

Baterija ir kaina

„Zenfone 2 Laser“, skirtingai nei daugelyje kitų gamintojų modelių, išmaniojo telefono bateriją vartotojas gali pasikeisti pats. Baterijos talpa siekia 2 400 mAh, kurios intensyviai naudojantis telefonu užtenka iki pusantros dienos.

Norintiems, kad telefonas tarnautų dar ilgiau, išeitis bus ne tik papildoma baterija, bet ir talpi kreditinės kortelės dydžio išorinė baterija  „ZenPower Power Bank“ , kurios talpa siekia 10 050 mAh.  Su viena papildoma baterija „Asus Zenfone 2 Laser“ bus galima įkrauti 4 kartus.

Juliaus Kalinsko nuotr./Asus Zenfone 2 Laser su priedais
Juliaus Kalinsko nuotr./„ZenPower Power Bank“

Nuolatinės atminties telefone – 16 GB su galimybe microSD kortele praplėsti iki 128 gigabaitų. Įsigijęs „Zenfone 2 Laser“ vartotojas papildomai gauna 100 GB duomenų „Google Drive“ talpykloje.

Modelis Zenfone 2 Laser
Matmenys 143.7 x 71.5 x 10.5 mm
Svoris 140 g
Ekrano dydis ir raiška 5 coliai,  HD (720 x 1280  p), 294 ppi
Ekrano apsauga Gorilla Glass 4
Operacinė sistema Android Lollipop, ZEN UI modifikacija
Nuolatinė atmintis 16 GB, galima praplėsti iki 128 GB
Operatyvioji atmintis 2 GB RAM
Procesorius Qualcomm Snapdragon 410 (Cortex-A53 , 1,2 GHz), keturi branduoliai
Kamera Galinė 13 MP (lazerinis autofokusavimas), priekinė 5 MP
Baterija 2400 mAh, keičiama
Palaikomi ryšio standartai GSM/HSPA/LTE (iki 150 Mbps)

„Zenfone 2 Laser“ pagal kainą patenka tarp biudžetinių ir vidutinės klasės išmanių telefonų kategorijų, tačiau unikalios funkcijos, kaip dviejų SIM kortelių palaikymas, kamera su lazerinio autofokusavimo sistema ar pagal poreikius pritaikoma vartotojo aplinka „Zenfone 2 Laser“ išskiria ir iš daugelio aukščiausios kategorijos išmanių telefonų.

„Zenfone 2 Laser“  kainuoja 219 eurų.

VIDEO: See At The Speed of Light - ZenFone 2 Laser | ASUS

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai