Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Astronomas Sethas Shostakas: ateivius atrasime per artimiausius 20 m.

Jeigu nežemiška gyvybė egzistuoja, mes ją atrasime per du dešimtmečius. Taip nutiks dėl to, kad pažangios technologijos gerokai pagreitins nežemiškos gyvybės paieškos procesą, mano nežemiško intelekto paieškos instituto SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) instituto vyresnysis astronomas Sethas Shostakas.
NSO muziejus Rosvelo mieste
NSO muziejus Rosvelo mieste / Alex Milan Tracy/„Nurphoto“/SIPA/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Kosmosas Žemė

SETI institutas buvo įkurtas 1984 m. tam, kad ištirtų Visatą ir rastų gyvybę kitose planetose. Institutas radijo ir optinių teleskopų pagalba ieško nežemiškos gyvybės.

Nors pirmosios ateivių paieškos pradėtos dar prieš 50 metų ir iki šiol nepavyko atrasti jokių įrodymų apie nežemišką gyvybę, S.Shostakas sako esąs įsitikinęs, kad nežemiškas intelektas egzistuoja ir jį atrasime per ateinančius du dešimtmečius.

S.Shostakas sako esąs įsitikinęs, kad nežemiškas intelektas egzistuoja ir jį atrasime per ateinančius du dešimtmečius.

Ankstesnių tyrimų metu buvo ištirta maždaug keletas tūkstančių žvaigždžių sistemų, o tam, kad atrastume nežemišką gyvybę, reikia ištirti milijonus, sakė S. Shostakas duodamas interviu „Popular Mechanics“.

Tačiau pažanga kompiuterinėse technologijose gerokai paspartino galimybes ištirti planetas ir jį dar paspartins ateityje.

„Kai kalbame apie nežemišką intelektą, turime turėti omenyje, kad esame tik pirminėje paieškos stadijoje. Jeigu dabar tvirtinsime, kad nežemiška gyvybė neegzistuoja, elgsimės kaip Kolumbas, kuris tvirtintų, kad naujo žemyno nėra, nuplaukęs vos dešimt mylių nuo Ispanijos pakrantės“, – sako S. Shostakas.

„Mano spėjimas, kad mums pasiseks atrasti nežemišką intelektą per artimiausius du dešimtmečius, yra paremtas tuo, kad tobulėjant skaitmeninės elektronikos ir kompiuterių sistemoms, kurios tampa vis geresnės, greitesnės ir pigesnės, galėsime po dangų žvalgytis gerokai operatyviau, – aiškina S.Shostakas. – Ir galite tik spėlioti, kiek mes pagreitinsime paieškos procesus turėdami tam pakankamai pinigų.“

Tiesa, jei ir būtų pastebėta nežemiška gyvybė, ji arčiausiai galėtų būti už 200 šviesmečių nuo mūsų. Tokiu atveju reikėtų bent 400 metų, kad iki jų nukeliautų išsiųstas signalas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?