Atidaryta pirma tokia „sporto salė“ Lietuvoje: mokys savigynos nuo programišių

Izraelio kibernetinės saugos įmonė „CyberGym“ pradeda savo veiklą Lietuvoje – įmonė siūlys ne programinės įrangos produktus, kurie automatiškai (bet ne visada patikimai) apsaugos kompiuterius nuo priešo, o realybei artimų pratybų sąlygomis apmokys svarbiausių organizacijų kibernetinės saugos specialistus atremti kibernetines atakas.
„CyberGym“ mokymų arena
„CyberGym“ mokymų arena / Bendrovės nuotr.

Mokymų areną įmonėms ir organizacijoms kartu su privačia Izraelio kibernetinės gynybos sprendimų bendrove „CyberGym“ įsteigė bendrovė „Telia Lietuva“, rašoma pranešime spaudai.

„CyberGym“ specializuotų mokymų išskirtinumas – inscenizuojamos kibernetinės atakos, realistiškai atkuriančios grėsmes, kurios kyla konkrečiai įmonei ar veiklos sektoriui. Pratybų metu daug dėmesio skiriama taktikos ir veiksmų efektyvumo analizei, kad mokymai būtų maksimaliai naudingi visų sričių specialistams – nuo IT specialisto iki vadovo. Lietuvoje taip pat bus pasiūlyta mokymo programa „From Zero To Hero“, kurios tikslas – paruošti kibernetinio saugumo komandą įmonės ar organizacijos viduje nuo nulio.

„Telia“ turima šviesolaidinio ir mobiliojo tinklo infrastruktūra praleidžia daugiau kaip pusę Lietuvos interneto srauto, todėl kasdien susiduriame su įvairaus tipo bandymais pakenkti žmonėms ir verslui. Deja, 95 proc. visų saugumo incidentų įvyksta dėl žmogiškojo faktoriaus kaltės. Todėl įmonės ir organizacijos privalo investuoti ne tik į technologijas, IT sprendimus, bet daug dėmesio skirti specialistų ugdymui, jų treniravimui“, – centro atidaryme sakė „Telia Lietuva“ Rizikų valdymo vadovas Vytautas Bučinskas.

Pasak jo, tokio lygio pratybos, kurias rengia „CyberGym“, kibernetinį saugumą Lietuvoje kelia į naują lygį. „Lietuvos kibernetinio saugumo indeksas, kurį matuoja Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga, yra žemas – Europos mastu esame 28 pozicijoje iš 43, o tai reiškia, kad esame lengvas taikinys. Bendradarbiaudami su „CyberGym“ norime šią situaciją keisti“, – sakė V. Bučinskas.

„Plečiame veiklos geografiją, nes norime savo ekspertų kompetenciją ir patirtį kibernetinio saugumo srityje perduoti ir Lietuvai, ir kitoms Šiaurės Europos šalims. Šiais laikais, kai susiduriame su kompleksinėmis kibernetinėmis grėsmėmis, vien technologijų nebepakanka – žmonių žinios ir gebėjimai tampa kertiniu saugumo aspektu. Todėl, dirbdami kartu su „Telia Lietuva“, griausime mitą, kad kibernetinis saugumas yra tik IT specialistų reikalas, taip pat ugdysime naujas kompetencijas, kad Lietuvos verslas ir valstybinės institucijos būtų geriau pasiruošusios atremti naujus virtualaus pasaulio iššūkius“, – sakė Lietuvoje viešintis vienas iš „CyberGym“ įkūrėjų ir vadovas Ofiras Hasonas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ofir Hason
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ofir Hason

„Telia Lietuva“ patalpose, Vytenio g., įrengtame „CyberGym“ pratybų centre vienu metu gali treniruotis 10 žmonių. Mokymai kiekvienu atveju yra pritaikomi individualiems įmonės ar organizacijos poreikiams. Pratybų dalyviai yra mokomi apginti organizacijos sistemas: atpažinti įvairius kibernetinius išpuolius, realiu laiku imtis atsakomųjų veiksmų, neleidžiančių atakoms plisti, pritaikyti ir įvertinti turimas saugumo procedūras, krizių valdymo procesus, juos tobulinti ir stiprinti.

Mokymu metu iš viso veikia trys komandos: mėlynoji, baltoji ir raudonoji. Mėlynąją komandą sudaro besitreniruojančios organizacijos žmonės. Baltoji arba stebėtojų komanda stebi mokymus ir rengia analizę bei aptarimą. Raudonoji arba priešininkų komanda – tai specialistai, turintys kovos su kibernetiniais nusikaltimais patirtį, kurią taiko atskleidžiant silpniausias IT sistemos dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų