2023 08 19

Atominiai laikrodžiai, valgomos pakuotės ir sinergija su gamta: Lietuvos mokslininkai pasidalijo ateities vizija

Ką sutiktumėte atiduoti už galimybę akies kampeliu žvilgtelti į pasaulį už 100 metų? O už tūkstantmečio? Ne be reikalo filmai ir knygos, nagrinėjančios galimas ateities linijas, susilaukia milžiniško susidomėjimo – žmonijos ateities tema intriguoja visus. Tačiau, kaip sakė vienas žymiausių pasaulio fizikų Stephenas Hawkingas, „praeitis, kaip ir ateitis, yra neapibrėžta ir egzistuoja tik kaip galimybių spektras“. Dėl šio neužtikrintumo mokslininkai daug rečiau nei kūrybininkai linkę pasinerti į kalbų ir spekuliacijų liūną.
Kas laukia ateityje?
Kas laukia ateityje? / 123rf.com nuotr.

Vis dėlto, tam tikras mokslo pažangos kryptis nuspėti galima. 15min pakalbino 8 mokslininkus apie tai, kokią ateities viziją jie turi.

Gilyn į evoliuciją: kas mes buvome, esame ir kuo tapsime?

Kad suprastume ateitį, pirmiausia reikia pažinti praeitį, sako Vilniaus universiteto paleontologijos profesorius Andrej Spiridonov.

„Šiuo metu yra atviras klausimas: ar gyvybė autonomiškai evoliucionuoja, ar yra stipriai veikiama klimato. Ar progresas, kurį mes matome mūsų planetoje, yra kažkokia prasme užprogramuotas pačioje gyvybės esmėje, ar tai yra geologinė aplinkybė? Dėl to paleontologai ieško didelių dėsningumų, kurie galiotų gyvybės evoliucijai visu Žemės egzistavimo laikotarpiu“, – 15min pasakojo A.Spiridonov.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis